Twitter yeni organizasyon için fon ayırdı

Twitter yeni organizasyon için fon ayırdı

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, yaptığı açıklamalarda sosyal medya platformları hakkında faklı bir eleştiri dile getirdi. Ona göre sosyal medya platformlarının önemli bir bölümü merkezileşme sorunuyla karşı karşıya.

Twitter platformunun kurulduğu ilk günlerdeki gibi olmadığını ve giderek merkezileştiğini söyleyen Jack Dorsey, konu ile ilgili önlem alacaklarını ifade etti.


Herhangi bir kuruluşun ciddi olduğunu anlamak için o konu hakkında ne kadar yatırım yaptığına bakmanız gerekiyor. Jack Dorsey tarafından aktarıldığına göre yeni proje için fon ayrıldı.


Açık kaynak mimarları, mühendisleri ve tasarımcılarından oluşan ufak, bağımsız bir ekibi fonlamaya başlayan Twitter ekibi böylece ciddiyetini ortaya koydu. Twitter’ın Bluesky adında bir ekibi fonlamasıyla birlikte şirket hakkında önemli biri detay ortaya çıkmış oldu. Facebook gibi platformların aksine Twitter merkezileşmekten uzak durmak istiyor.


Jack Dorsey tarafından yapılan açıklamalarda ilginç olan bir diğer detay da blockchain teknolojisi ile ilgiliydi. Şirket bu tür girişimleri değerli buluyor ve merkezi olmaktan uzaklaşılması gerektiğini ifade ediyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS