Uber, kredi kartı çıkaracak

Uber, kredi kartı çıkaracak

Uber, İngiltere menşeili firma Barclays ile ortak proje yürüterek kendi kredi kartını çıkarmaya hazırlanıyor. Kredi kartı 2 kasım tarihinden sonra kullanıma açık olacak.

Yolculuk hizmet uygulaması olarak birçok kişi tarafından kabul edilse dahi birtakım firmalar ve taksi kuruluşları ile yaşadığı sorunlara gündeme gelen Uber, bu sefer kendi kredi kartını oluşturma projesiyle ortaya çıktı. Firma yaptığı bu hamleyle müşterilerinin yolculuk dışında yaptığı harcamalar üzerinden de gelir elde etmeyi umuyor. İngiliz finans şirketi Barclays ile ortaklaşa yürütülen kredi kartı projesi, 2 kasım tarihinden sonra müşterilerin kullanımına hazır halde olacak.


Proje ilk olarak ABD sınırları içerisinde olan kullanıcılara sunulacak. Müşteriler birkaç dakika içinde başvuru yapacak ve ardından belirtilen adreslerine bir hafta içinde kullanıma hazır halde fiziksel kartları gelmiş olacak. Uber, müşterilerinden kart kullanım ücreti almayacaklarını duyururken, ilk 90 günde 500$ ve üzeri yapılan harcamalara 100$ tutarında hediye vereceklerini söyledi.


Uber, müşterilere sunduğu bu kart ile yapılan birtakım harcamalarda özel avantaj ve indirimler ile kendilerine olan sadakatını arttırmayı umuyor.  Restoran, cafe gibi mekanlarda müşterisine yüzde 4 indirim sağlayan kredi kartı, Airbnb başta olmak üzere uçak bileti ve otellerde yüzde 3; Spotify yada eşdeğer müzik ve video hizmetlerini de kapsayan online alışverişler üzerinden yüzde 2 indirim ortaya çıkacak. Uber kredi kartı müşterilerine  Spotfiy, Netflix ve AmazonPrime benzeri platformlar dahilinde değerlendirilmek için yıllık 50$ değerinde kredi tahsis edilecek.


Sonuç olarak Uber, yaptığı farklı girişimler ile piyasa içinde olan yayılım alanını genişleterek gelir oranlarını arttırmanın ve buna bağlı olarak kalıcılığını kesin hale getirmenin planlarını yapıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS