Uber Orta Doğu şirketlerini satın alıyor

Uber Orta Doğu şirketlerini satın alıyor

Dünyanın en büyük taksi uygulaması olarak bilinen Uber Orta Doğu ağını genişletecek. Suudi Arabistan, Mısır ve Katar gibi ülkeler ile birlikte Türkiye’de de etkinliğini arttıracak.

Son dönemlerde Uber, Türkiye’de bazı tartışmalarla anılıyordu. Bu tartışmalara aldırış etmeyen kuruluş, ülkede daha da fazla büyüyecek. Şirket yetkililerinin aldığı son kararlar, bu yönde bir girişim olacağını düşündürüyor.

Dubai merkezli olan ve Türkiye’de dahil 120 farklı şehirde aktif olarak hizmet veren Careem, Uber tarafından satın alındı. Amerika başta olmak üzere Asya’da da faaliyetlerini devam ettiren şirket, görünen o ki Ortadoğu’da güçlü bir büyüme ivmesi yakalayacak.

Uber, Dubai merkezli bu şirketi satın almak için yaklaşık olarak 3.1 milyar dolar ödeme yapacak. Bu ödemenin yaklaşık 1.4 milyar doları nakit olurken, geriye kalan 1.7 milyar dolar ise, şirketin hissesi olarak ödenecek.

Türkiye, Katar, Suudi Arabistan, Bahreyn, Lübnan, Sudan, Pakistan, Kuveyt, Mısır, Fas, Ürdün, Irak, Filistin gibi ülkeler, aktif olarak kullanılan yerler arasında. Sizce Uber, Ortadoğu’da planlandığı gibi bir büyüme ortaya çıkarabilecek mi?

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS