Son Dakika

Ubisoft PoP The Sands of Time Remake için açıklama yaptı

A A

14.09.2020 - 11:54 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Geçtiğimiz günlerde Prince of Persia The Sands of Time Remake’i duyuran Ubisoft, eleştirilere karşı kendini savundu.

Ubisoft PoP The Sands of Time Remake için açıklama yaptı

Oyun dünyasının önemli serilerinden biri olan Prince of Persia bir kez daha PC ve konsollarımıza konuk olacak. Yapımcı ekip geçtiğimiz günlerde orijinali 2003 yılında satışa çıkan The Sands of Time’ın remake versiyonunu geliştirdiklerini açıklamışlardı.

Prince of Persia The Sands of Time Remake için yayınlanan ilk tanıtım videosu büyük tepki çekti. Videoyu izleyen oyun severler, remake bir oyunda bu tarz grafiklerin yer alıyor olmasını ağır bir dille eleştirdiler.

Yapımcı ekibin bu eleştiriler karşısındaki savunması ise hayli komik oldu. Bilindiği üzere Prince of Persia The Sands of Time Remake Ubisoft’un Hindistan stüdyoları tarafından geliştiriliyor. Stüdyo çalışanları oyundaki grafikleri bilinçli olarak böyle yaptıklarını ve klasik tarzla modern tarzı bir arada tuttuklarını açıkladılar.

Dürüst olmak gerekirse Ubisoft bu açıklama ile kimseleri tatmin etmedi. Edecek gibi de değil zaten. Eğer bu remake 2021’de değil de 2011’de gelseydi çok fazla tepki çekmezdi. Fakat 2021’de bu tarz grafiklerle bir oyun yapıp bir de remake demek büyük ayıp.

Keza daha önce Resident Evil 2 ve 3’ün remake versiyonlarını da gördük. Hiç biri de bu kadar kötü değildi. Dolayısıyla Ubisoft’un sıvama tarzı açıklamalar yerine oturup iyice bir düşünmesi gerekiyor. Zira bu stüdyo ile bu remake olayı hiç iyi olmamış.