Ubisoft, serinin merakla beklenen altıncı oyununu duyurdu

Ubisoft, serinin merakla beklenen altıncı oyununu duyurdu

Far Cry 6 ne zaman piyasaya çıkacak ve oyun hangi atmosferde geçecek, henüz resmi bir açıklama yok. Ancak PlayStation’ın Hong Kong mağazasında yanlışlıkla ortaya çıkan detaylara, göre oyunun piyasaya çıkışı pek uzak değil.

Fransız oyun yapımcısı Ubisoft, henüz Far Cry 6 hakkında resmi bir duyuru da yapmamış olmasına rağmen oyunu gizli gizli geliştirerek oyuncular arasında şok etkisi yaratmaya çalıştığı düşünülüyor. Sürpriz yaparak dikkatleri üzerine çekme politikası oyun yapımcıları arasında giderek yaygınlaşırken, Far Cry 6’nın yeni ortaya çıkan teaser’ında, 12 Temmuz tarihinin yazılı olması da dikkatlerden kaçmadı.

Aslında daha önce piyasaya sızan ekran görüntülerinde, oyunun piyasaya çıkış tarihi olarak 18 Şubat 2021 belirlendiği öğrenilmişti. Ubisoft’un yarın yapılacak bir dijital lansman ile bu tarihi resmileştireceği ve oyun hakkında detayları açıklayacağı artık kesinleşti.

Yayınlanan teaser’da, Breaking Bad dizisinde süper kötü adam Gus Fring olarak tanıdığımız Giancarlo Esposito’yu görmek ise büyük sürpriz oldu. Zengin ve kötü adam edasıyla purosunu yakıp derin nefes çekerek dumanını bırakan Giancarlo Esposito’nun öyküdeki yeni kötü adam olacağı anlaşıldı. Bu da dünyanın bir noktasında, yine kendi suç imparatorluğunu kurmuş ve eline geçirdiği insanlara işkence eden kötü adam olarak Giancarlo Esposito’nun oyunda yer alacağını ispatladı.

Far Cry serisinde geleneksel olarak oyuncu, dünyadan kopmuş, kurtarılmış bir bölgede oyuna başlıyor. Dış dünyadan yardım alamadan, bölgeye hükmeden kötü adamlara karşı savaş vererek tek başına hayatta kalmaya çalışıyor. Oyunda, kötü adamların bölgelerini bir bir ele geçiren oyuncu, kendine taraftarlar ve yerel halktan destek bularak ilerliyor. En sonunda ise kötü adamın kalesine girerek büyük “boss fight” yaşıyor. Çok tutan bu formülü beş oyundur devam ettiren Ubisoft, bu kez öyküde ünlü bir ismi de oynatarak oyuncuların sıkılmasını engellemeye çalışacak gibi görünüyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS