Ücretsiz GTA 5  oyunu yalan mı?

 Ücretsiz GTA 5  oyunu yalan mı?

Electronic Arts geçtiğimiz günlerde hem PS4 sahibi hem de EA Access üyesi olan kullanıcılar için FIFA 20 oyununun ücretsiz olacağını duyurdu. Aslında oyun çok sayıda kişi tarafından zaten satın alındı ancak hala oyunu almayanlar için güzel bir fırsattı.

Bu oyunun ücretsiz olmasından hemen sonra GTA 5 oyunun da ücretsiz olacağı konuşulmaya başlandı. Bu güne kadar bu iddianın dayanağı yoktu. Ancak yeni bir video piyasaya sızdırıldı.

GTA 5’in ücretsiz olacağını gösteren bu paylaşıma aşağıdan ulaşabilirsiniz. GTA 5 oyununun bedava olacağı aslında Epic Games’in önce yayınladığı daha sonra sildiği bir Tweete dayandırılıyor. Silinen bu tweeti deşifre etmeyi başaran bir kişi, Epic Games’in konuyla ilgili yaptığı açıklamaları gözler önüne serdi.

Ancak şunu söyleyebiliriz ki bu video bilinçli olarak GTA 5’in ücretsiz olması için hayranlar tarafından düzenlenmiş de olabilir.

Videoda, Epic Games’in oyunu PC platformu için bedava dağıtacağı gözüküyor. Oyunun 21 Mayıs 2020 tarihine kadar Epic Games Store’dan indirilebileceği gözüküyor. Ancak iddia edilen Tweet hemen silinmiş.

Epic Games bildiğiniz gibi Steam’in rakibi olmaya çalışıyor. Yeni kullanıcı kazanmak için çok çeşitli yollara başvuruyor.

Oyunlara iskonto uygulayarak satmak, bedava oyun kampanyaları düzenlemek, demo oyun dağıtmak yeni üye kazanmak için en sık başvurulan yöntemler. Bu sebeple GTA 5 oyununu ücretsiz dağıtması çok büyük sürpriz olmaz.

Ancak dediğimiz gibi şu an için kesin bir bilgi yok. Ortada sadece silindiği iddia edilen bir tweet var ve bu tweette GTA 5’in bedava olacağından bahsediyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS