Unicode Konsorsiyumu, Unicode 14.0 sürümünü sonlandırdı

Unicode Konsorsiyumu, Unicode 14.0 sürümünü sonlandırdı

Unicode Konsorsiyumu, Unicode 14.0 sürümünü sonlandırdı

Toplamda, güncelleme ile metin standardına 838 karakter daha eklenecek. Bu 838 karakterden 37’si, yıl sonundan önce ve 2022 boyunca cihazlarımıza girecek yeni emojilerden oluşuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sürüm, Unicode Konsorsiyumu‘nun Temmuz ayındaki son aday listesine dahil ettiği tüm emojileri içeriyor. Unicode 14.0 sürümü” Eriyen surat” gibi kullanıcılar tarafından istenen emojiler de güncelleme ile birlikte gelecek. Yeni emojiler özellikle el sıkışma emojisinin birden fazla ten tonu varyasyonunu içerecek.

Bazı teknik sınırlamalar nedeniyle, önceki sürümlerde farklı ten tonlarını temsil edecek şekilde çeşitli el sıkışma emojileri yoktu. Unicode Konsorsiyumu ve gönüllüleri, iki yılın büyük bir kısmını bunu düzeltmek için çalışarak geçirdiler. Böylece yakın zamanda 37 yeni emoji ile buluşacağız.

Emojiler günlük hayatımızın vazgeçilmez parçaları diyebiliriz. İnsanlar kendilerini artık yazışmaktan çok emoji ile ifade ediyorlar. Hayatın dijital bir yönde ilerlemesi sebebiyle de yazışma dilinde kullandığımız emojiler oldukça önemli.

Geçtiğimiz günlerde bir doktor da hasta sağlık ilişkisine olumlu etkileri olacağını düşündüğü için daha fazla sağlık emojisi gelmesi gerektiğini savunmuştu. Özellikle yabancı kültürlerde insanların birbirini anlaması için emojilerin yardımı çok fazla oluyor diyebiliriz.

2022 yılı içinde kullanıma sunulacak olan bu emojileri önce iOS’un mu yoksa Android cihazların mı alacağı ise belirsiz. Konuyla ilgili tüm detaylar yakın zamanda netlik kazanacaktır.