Üniversite adaylarına akıllı tercih kılavuzu

Üniversite adaylarına akıllı tercih kılavuzu

Üniversite adaylarının istedikleri okulu 25 bine yakın yükseköğretim programı arasından inceleyip karşılaştırabilecekleri akıllı tercih kılavuzu uygulaması “UTM Cep Tercih”, tanıtıldı.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Yıldız, akıllı cep telefonlarına: “Google Play Store”dan ücretsiz indirilebilen, “IOS” sürümünü de 10 gün içinde yayında olacak uygulamanın tercih yapmakta zorlanan Üniversite adaylarına büyük kolaylık getirdiğini söyledi.


Adayların uygulamayla girmek istedikleri bölümleri görüntüleyebilecekleri 2004 taban puanı, taban başarı sırası, geçen yıl kaç kişi tarafından kaçıncı sırada tercih edildiği, doluluk oranı, üniversitenin telefon numarası gibi detaylı bilgilere ulaşabileceklerini dile getiren Yıldız: “Temel amacımız, çocuklarımızın doğru, bilinçli tercih yapmaları.


Bu açıdan da bu uygulamayı çok önemli buluyoruz” diye konuştu. Uygulamanın sesle de yönlendirilme imkânının bulunduğunu aktaran Yıldız, öğrenciler ve rehber öğretmenlerin uygulamayı rahatlıkla kullanabileceğini ifade etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS