Ünlü Apple yöneticisi Twitter’a tepkisini hesabını kapatarak gösterdi

Ünlü Apple yöneticisi Twitter’a tepkisini hesabını kapatarak gösterdi

Ünlü Apple yöneticisi Twitter’a tepkisini hesabını kapatarak gösterdi

Twitter, bir süredir farklı konularla gündeme geliyordu. Anlaşılan bu durum bir süre daha devam edecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ünlü Apple yöneticisi Twitter hesabını kapattı. Amerikalı sosyal medya platformu Twitter, Elon Musk sonrası dönemde oldukça zor günlerden geçiyor. Neredeyse Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra hiçbir güncelleme haberiyle gündeme gelmeyen Twitter, yalnızca mavi tik konusunda bir yeniliğe gitmiş, tabir-i caizse bunu da eline yüzüne bulaştırmıştı.

Öte yandan her geçen gün Elon Musk’ın yeni bir skandalla karşımıza çıkması, birçok Twitter kullanıcısı için oldukça can sıkıcı bir hal almaya başladı. Bugüne kadar önce otomotiv sektörünün temsilcileri, sonra ise birçok büyük teknoloji markası tarafından protesto edilerek reklam anlaşmaları iptal edilen Twitter, şimdilik Elon Musk’ın istediği gibi yönetilmeye devam etse de, protestoların ardı arkası kesilmeyecek gibi duruyor.

Son olarak ünlü Apple yöneticisi Phil Schiller tarafından sessiz eleştiriye muhatap olan platform, ünlü yöneticinin hesabını kapatmasıyla adeta soğuk duş etkisi yaşadı. Phil Schiller, Apple’ın etkinlik ve App Store yöneticisi olması sebebiyle oldukça önemli bir isim. Bugüne kadar yaptığı paylaşımlar sayesinde milyonlarca etkileşim kuran Schiller, neden Twitter hesabını kapattığına yönelik herhangi bir açıklama yapmasa da, bu durumun sebebi olarak Elon Musk’ın çalışanlarına yaptığı baskılar gösteriliyor.

Elon Musk’ın son skandal hareketi ise daha bu sabah yaşandı. Ünlü CEO Twitter’da çalışan binlerce personeline 3 farklı mail göndererek, her biriyle tek tek görüşmek istediğini ve kendilerini mülakata alacağını söylemişti.