Üretkenliğinizi artıracak iOS uygulamaları

Üretkenliğinizi artıracak  iOS uygulamaları

Günün karmaşası içerisinde yapmanız gerekenleri unutuyor veya yapmanız gerekenleri sürekli erteliyor musunuz? Eğer bu sorunu yaşıyorsanız, bu galerimiz tam size göre.

 Yapılması gereken işler, haftasonu planları, alışveriş listesi, aranacak kişiler derken günün karmaşası sizi bunaltmış olabilir. Ancak böyle bir durumda yardım alabileceğiniz bazı mobil uygulamalar var. Yapılması gereken işleri bu uygulamalara kayıt ederek çok daha kolay hatırlayabilir, işleri sırasıyla yapabilir ve vaktinizi artırabilirsiniz. iOS 8 ve iOS 9 işletim sistemi kullanan Apple cihazlar için, App Store’da yer alan ve üretkenliğinizi artıracak 7 adet aracı yani widget uygulamasını sizler için derledik.


1. Fantastical 2 for iPhone – Calendar and Reminders


Fantastical 2, iOS işletim sistemi için en gelişmiş takvim sistemlerinden bir tanesi. Takvim ve hatırlatıcı gibi özellikleri son derece detaylı bir şekilde sunan uygulama listemizin tek ücretli aracı. Ancak açık ara farkla en iyilerinden bir tanesi.App Store: Fantastical 2 for iPhone (12.99 TL)


2. Favorite Contacts Launcher


Favorite Contacts Launcher, isminden de anlaşılabileceği üzere en sık irtibat kurduğunuz kişileri bildirim merkezine ekliyor. Bu sayede hızlı bir şekilde rehbere girmeden iletişim kurabiliyorsunuz. Uygulama ile tek dokunuş ile arama, SMS gönderme ve WhatsApp sohbet penceresini açabilirsiniz.App Store: Favorite Contacts Launcher (Ücretsiz)


3. Evernote


Evernote hemen her platformun vazgeçilmez not alma ve hatırlatıcı uygulaması. Uygulama aynı zamanda bir araç özelliğine de sahip. Bildirim merkezine yerleştirebileceğiniz Evernote, son aldığınız notları ve hızlı not alma seçeneklerini bildirim merkezinde gösterebiliyor.App Store: Evernote (Ücretsiz)


4. 24me Smart Personal Assistant


24me, etkinliklerinizi, yapılacaklar listenizi ve notlarınızı takvim şeklinde kayıt altına almanızı sağlıyor. Uygulama her günü saatlere bölebiliyor. Bu sayede organizasyon konusunda herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz. Ücretsiz olarak sunulan uygulama ile günlük aktivitelerinizi kayıt altına alabilirsiniz.App Store: 24me Smart Personal Assistant (Ücretsiz)


5. PCalc


PCalc, aslında temelde bir hesap makinesi. Ancak sürekli bir hesap makinesine ihtiyaç duyuyorsanız, hesap makinesine hızlı bir şekilde ulaşmak isteyebilirsiniz. İşte bu yüzden PCalc’ı bu listeye dahil ettik. Çünkü PCalc, bildirim merkezinde bir araç olarak çalışabiliyor ve bildirim merkezini aşağı kaydırdığınızda direkt olarak hesap makinesini kullanmaya başlayabiliyorsunuz.App Store: PCalc (Ücretsiz)


6. Launcher with Notification Center Widget


Launcher isimli uygulama, sık irtibat kurduğunuz kişileri ve sık kullandığınız uygulamaları bir arada tutmanıza yardımcı oluyor. Bildirim merkezine yerleşen bu araç ile cihazınızı çok daha pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Uygulamanın ücretli ve ücretsiz versiyonları var. Denemek için ücretsiz versiyon oldukça kullanışlı.App Store: Launcher with Notification Center Widget (Ücretsiz)


7. Hours Time Tracking


Hours Time Tracking, listemizde benzerlerini bulabileceğiniz takvim uygulamalarından bir tanesi. Yine oldukça detaylı bir uygulama. Ancak takvim yerine daha çok günlük yapmanız gerekenleri sıraya koymak konusunda işlevsel bir uygulama. Tasarımsal olarak listenin en iyi uygulamalarından bir tanesi. Ücretsiz olması ise cabası.App Store: Hours Time Tracking (Ücretsiz)

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS