Üye olmayanlara da reklam gösterecek

Üye olmayanlara da reklam gösterecek

Üye olmayanlara da reklam gösterecek

Bugüne kadar sadece üyelerine reklam gösteren Facebook, artık üye olmayan kişilere de reklam gösterecek. Şirket bunun için üye olmayanların da bilgilerini toplayacak.

Bildiğiniz gibi Facebook bugüne kadar sadece üye olanlara reklam gösteriyordu. Sosyal medya platformuna üye olmayanlar ise, siteye girerek herkese açık içeriklere ulaşırken reklamla karşılaşmıyordu. Ancak bu durum çok yakında değişecek. Şirketin başkan yardımcısı birkaç gün önce Wall Street Journal’a yaptığı açıklamayla Facebook’ta bundan sonra üye olmayan kişilere reklamların gösterileceğini açıkladı.

Başkan yardımcısı, bunu yapmak için ilk önce üye olmayan kişiler hakkında bilgi toplayacaklarını, ardındansa kişilere özel olarak ilgilenbilecekleri reklamları göstereceklerini açıkladı. Yöneticiye göre insanlara ilgilenebilecekleri reklamlar gösterebilmek için bilgi toplama gerekli bir süreç. Google’ın da benzer bir sistem kullandığını söyleyen başkan yardımcısı, bazı şirketlerin çok daha tartışmalı metodlar kullandığını açıkladı.