Wall Street Journal hack skandalı ile sarsılıyor

Wall Street Journal hack skandalı ile sarsılıyor

100 yıldan uzun bir geçmişe sahip olan The Wall Street Journal (WSJ) gazetesi ve internet sitesi hack saldırısı ile çalkalanıyor. Dün ortaya çıkan bilgiye göre, gazetenin veri tabanına izinsiz girişler tespit edildi. Kullanıcıların isimleri, e-posta ve adres bilgileri ele geçirildi.

Gazetenin CEO’su William Lewis tarafından ilk etapta reddedilen ancak daha sonra kabul edilen gelişmeye göre, gazetenin abonelerinin tutulduğu veri tabanına izinsiz girişler söz konusu olmuş. Sorunun kaynağı tahmin edebileceğiniz üzere bir güvenlik açığı. Teknik olarak konu hakkında çok bilgi verilmese de, dünyanın en prestijli yayın kuruluşlarından birinin başına böyle bir olayın gelmesi üzücü.


Saldırının odak noktası gazetenin abonelerinin yer aldığı veri tabanı. Bu veri  tabanında abonelerin isimleri, adresleri, e-posta bilgileri ve abonelik ücretinin otomatik olarak çekilebilmesi için kredi kartı verileri tutuluyormuş. Lewis, diğer bilgilerin ele geçirildiğini açıkladı. Ancak kredi kartı bilgileri için herhangi bir kesin ifade kullanmadı. Yaklaşık olarak 3.500 müşterinin bu sorundan etkilendiği söyleniyor. Kesin bir kanıt yok denirken, bize kalırsa kredi kartı bilgilerinin de çalınmış olması son derece yüksek bir ihtimal.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS