Warzone 2.0 büyük bir başarıya imza attı

Warzone 2.0 büyük bir başarıya imza attı

Warzone 2.0 büyük bir başarıya imza attı

Oyun dünyasının en başarılı serileri arasında yer alan Call of Duty serisi yeni oyunlarla büyümeye devam ediyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bildiğiniz gibi ana serinin en yeni üyesi olan Modern Warfare II geçtiğimiz ay satışa çıktı. Onun hemen ardından da hem PC ve konsollara hem de mobil cihazlara gelecek Warzone 2.0 oyun severlerle buluştu.

Yeni Warzone oyunu Call of Duty hayranları tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Bu yoğun ilgi, oyunun etkileyici bir çıkış yapmasını sağladı. 16 Kasım’da çıkan oyun, beş günde 25 milyon yeni oyuncuya ulaştı. Bu da Call of Duty: Warzone 2.0’ın her gün 5 milyon yeni oyuncuya ulaştığı anlamına geliyor ki bu neresinden baksanız büyük bir başarı.

Hatırlarsanız ilk Warzone oyunu da ilk çıktığı dönemde günde 5 milyon yeni oyuncuya ulaşıyordu. Ancak serinin ikinci oyunu çıktığında ilk Warzone oyunu hala aktif olduğu için büyümenin çok daha yavaş olması kabul edilebilir bir durumda. Ne var ki Warzone 2.0 bu beklentilerin üstüne çıktı ve ilk oyun hala aktif olduğu halde günde 5 milyon yeni oyuncu çekmeyi başardı.

İlk olarak PC ve konsollara yönelik olarak yayınlanan oyunun mobil versiyonu ise 2023’te çıkacak. Call of Duty serisinin bu yeni arena oyunu, öncülüne kıyasla tamamen yenilenmiş bir deneyim sunuyor. Activison, Warzone 2.0’yi serinin tarihindeki en iddialı oyun olarak tanımlıyor.

Oyunun haritası, Al Mazrah adını taşıyan hayali bir çölün üzerinde yer alıyor. Bu haritada beliren daireler oyuncuları farklı yönlere doğru iterek hem diğer oyuncularla hem de yapay zeka kontrolündeki düşmanlarla karşı karşıya gelmeye zorluyor. Yeni Warzone oyunu, Modern Warfare II ile aynı oyun motoru kullanılarak geliştirildi.