watchOS 2.2 güncellemesi ile gelen yenilikler!

watchOS 2.2 güncellemesi ile gelen yenilikler!

Apple’ın 21 Mart tarihinde düzenlediği etkinlik çok sayıda yenilikle birlikte geldi. iPhone SE, iPad Pro 9.7, iOS 9.3 güncellemesi, Apple ResearchKit ve CareKit’in yanı sıra aynı zamanda watchOS 2.2 güncellemesi de yayınlandı.

An itibariyle indirilebilir durumda olan güncellemeyi, Apple Watch akıllı saatinize indirmeniz mümkün. Güncelleme tüm dünyada olduğu gibi Türkiye için de dağıtılmaya başlandı. Apple Harita uygulamasının saat versiyonu bu uygulamayla birlikte yenilendi. Google Haritalar ile giderek daha fazla benzeyen bu uygulamayı Apple Watch’un ekranında kullanmak mümkün.


Saatin Türkçe desteği uzun süredir vardı ancak farklı dil destekleri de eklendi. Apple Watch artık 5 dili daha destekliyor. Nabız ölçme sisteminde de değişiklik yapıldı. Kullanıcı hareketsizken, saatin nabız ölçme sıklığı değiştirildi.


Son bir yenilik olarak ise artık birden fazla Apple Watch’u tek bir iPhone’da eşleştirebiliyor ve saatler arasında kolayca geçiş yapabiliyorsunuz. Tabii bu yenilikler dışında genel sistem ve performans iyileştirmeleri de mevcut.


Güneş enerjisiyle telefon şarj etmek


Apple Watch için aynı etkinlikte iki önemli gelişme daha yaşanmıştı. İlk olarak saatin 50 Dolar daha ucuzladığını belirtelim. Bu indirim saatin Türkiye fiyatına da yansıdı. Diğer bir gelişme ise naylon örme kordon isimli yeni bir kordon serisinin duyurulması oldu.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS