watchOS 4 kalp ritimlerinizi ölçecek

  1. Teknoloji
watchOS 4 kalp ritimlerinizi ölçecek
watchOS 4 kalp ritimlerinizi ölçecek

Apple’ın geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği etkinlikte en dikkat çeken ürünlerden birisi de hiç şüphesiz Apple Watch 3’tü. Yeni işletim sistemi watchOS 4 ile gelecek olan Apple Watch 3 tasarım anlamında biraz hayal kırıklığı yarattı.

Zira genel kanı Apple’ın artık akıllı saatinin tasarımını değiştireceği yönündeydi. Özellikle iPhone X ile değişen iPhone tasarım çizgisine Apple Watch’ın da eşlik edeceği düşünülüyordu. Fakat beklenen olmadı.

Apple Watch 2’den daha güçlü bir yapıya sahip olan Apple Watch 3, bilindiği üzere watchOS 4 ile gelecek. Apple, watchOS 4’ün 19 Eylül itibari ile tüm Apple Watch modellerine dağıtılacağını duyurdu.

Yani ilk Apple Watch modeline sahip olan kullanıcılar da watchOS 4 güncellemesini alacaklar. Peki yeni işletim sistemi ile gelen en önemli yenilik ne olacak?

Apple, etkinlikte watchOS 4’e ayırdığı süre boyunca yeni kalp ritim algoritmasından bahsetti. Apple Watch’ın şimdiye kadarki en iyi kalp ritim ölçen sensörlere sahip olduğunu belirten yetkililer, yeni işletim sistemi ile kalp hızının yavaşlama ve hızlanma aralığının bile kayıt altına alınacağını belirttiler. Ayrıca, kalbiniz belli bir atış sayısının üzerine çıktığında da Apple Watch sizi uyaracak.

Yetkililer, kalp sağlığının çok önemli olması nedeniyle, bu alanda çığır açacak güncellemeler yaptıklarını da dile getirdiler. Yine de 19 Eylül’ü bekleyip göreceğiz.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS