Wayfair nedir? Kayıp çocukların isimleri verilen ürünler binlerce dolara satılıyor!

Wayfair nedir? Kayıp çocukların isimleri verilen ürünler binlerce dolara satılıyor!

e-ticaret sitesi Wayfair çocuk ticareti iddiası ile dünyanın gündeminde yerini aldı. Mobilya ve ev eşyaları satışının gerçekleştiği internet sitesini çocuk ticareti yaptığı iddiaları sonrasında gözler gelecek açıklamaya çevrildi. Peki, tam olarak Wyfair nedir, skandal iddialar doğru mu?

Amerika'da bulunan gazeteci Ali Çınar, iddiaları ve sonrasındaki tartışmaları CNN TÜRK canlı yayınında A'dan Z'ye programında Uğur Önver'e anlattı.

WAYFAİR NEDİR?

“Wayfair şirketi bir mobilya şirketi. e-ticaret yapan bir şirket. Amerika'da kayıp çocukların isimlerini alarak kendi ürünlerinin isimleri olarak kullanmışlar. Böylece e-ticaret yapmaya başlamışlar.”

WAYFAİR SKANDAL İDDİAYA NE DİYOR?

“Bu sadece sosyal medyada ve bazı Amerikan televizyon kanallarında kullanılan haberler. Wayfair kurum temsilcileri böyle bir şeyin kesinlikle olmadığını söylediler.”

“KAYIP ÇOCUKLARIN İSİMLERİNİ ÜRÜNLERE VERİYOR”

İşin ilginç tarafı, ürünlerin üzerindeki kayıp çocukların isimlerinin yanı sıra fahiş fiyata satış rakamlarının yer alması dikkat çekti. Bu firma 9 milyar dolarlık bir hacme sahip büyük bir e-ticaret sitesi. Amerika'da kayıp çocuklarının isimlerinin bu ürünlere verilmesi büyük tepki çekti. Firma bu isimleri internet sitesinden kaldırdı. Bu da daha fazla şüphe yarattı. Resmi bir soruşturma olmasa da yetkililer işin üzerine gidileceğini söylüyorlar.

“1 YASTIK 9 BİN DOLAR”

Ürünlerin ismini çocukların ismini koyduğu için, iddiaya göre daha sonra bu ürünleri alanlarla çocukları buluşturuyorlar. Teori bu şekilde. Firmanın internet üzerinden çocuk ticareti yaptığı söyleniyor. Tepki de buna yönelik. Yeni gelişmeler var. Kayıp çocukların bazılarının aileleriyle beraber olduğuna yönelik bilgiler de gelmeye başladı. O nedenle bunun ne kadar doğru olduğu da soru işareti taşıyor. Kesin bir kanıya varmak için henüz erken. Firma, neden bu ürünlere kayıp çocukların ismini koyduğunu ve neden fahiş fiyata ürünlerin satıldığını açıklayamıyor. Örneğin bir yastık 9 bin dolar.


Wayfair çocuk ticareti mi yapıyor? Ali Çınar ABD'deki skandal iddiayı anlattı |Wayfair çocuk ticareti mi yapıyor? Ali Çınar ABD'deki skandal iddiayı anlattı | Video

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS