WhatsApp 2020 yılında hangi telefonlarda

WhatsApp 2020 yılında hangi telefonlarda

Whatsapp’ın 2020 yılında büyük adımlar atacağını sizlere daha önce aktarmıştık. Bu büyük adımlar için WhatsApp’ın eski ile olan bağını koparması gerekiyordu. Popüler mesajlaşma platformu da bekleneni yaptı ve 2020’nin ilk ışıklarında eski işletim sistemlerinden desteğini keseceğini bir kez daha hatırlattı.

WhatsApp’ın blogunda yer alan bilgilere göre; Android 4.0.3+ işletim sistemi çalıştıran, iOS 9+ çalıştıran iPhone, JioPhone ve JioPhone 2 dahil KaiOS 2.5.1 ve üstü kullanan telefonlar uygulamayı 2020 yılında destekleyecek.


Desteği kesilen işletim sistemleri için artık yeni hesap oluşturamayacaksınız ve mevcut hesapları tekrar doğrulayamacaksınız. Ancak, yine de bu işletim sistemlerinde WhatsApp’ı kullanmaya devam edebileceksiniz. Android 2.3.7 ve daha eski sürümleri ve iOS 8 ve daha eski sürümlerine olan destek 1 Şubat 2020 tarihinde sonlandırılacak.


Windows Mobile cephesinde ise işler daha vahim. WhatsApp’ın Windows Mobile işletim sistemine olan desteği 31 Aralık 2019 tarihinde sonlandırılıyor. Ancak Windows Mobile sahipleri uygulamayı silmese bile Android ve iOS’te olduğu gibi kullanamayacak. Yani Windows Mobile’ın fişi komple çekildi.


Bu yüzden eğer Windows Mobile telefon kullanıyor ve yakınlarınıza yeni yıl mesajını WhatsApp’tan göndermek istediğinizde büyük bir sürpriz yaşayabilirsiniz. Microsoft’un bile fişini çektiği Windows Mobile’ı derhal terk etmeli Android veya iPhone çözümlerine çok kısa süre içerisinde yönelmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Hem güvenlik açıklarından kurtulmanız hem de uygulamaları kullanabilmeniz içi bu tek çözüm görünüyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS