WhatsApp grup konuşmaları artık daha kalabalık olacak!

WhatsApp grup konuşmaları artık daha kalabalık olacak!

Dünyanın en popüler mobil mesajlaşma servisi WhatsApp, son günlerde çok sık gündeme gelmeye başladı. Serviste önemli yenilikler dikkat çekiyor. İlk etapta yıllık ücreti kaldıran WhatsApp, daha sonra aylık aktif 1 milyar kullanıcıya ulaştığını açıklamıştı. Şu sıralar Facebook ile bir çeşit senkronizasyon özelliği duyurmasını beklediğimiz WhatsApp’tan ilginç bir güncelleme geldi.

iOS ve Android için yayınlanan yeni güncelleme ile WhatsApp grup konuşmalarındaki 100 kişilik limit artırıldı. Güncellemeye kadar grup konuşmalarına en fazla 100 kullanıcı alınabiliyordu. Artık bu akam 256 oldu.


Yeni güncelleme ile WhatsApp grup konuşmalarındaki en fazla kişi sayısı, kişi limiti 256’ya çıkarıldı. Beklenmedik bu gelişme ilk etapta anlamsız gelebilir. Ancak WhatsApp hedef kitlesini genişletmek istiyor olabilir. Kurumsal pazarda ihtiyaç duyulabilecek olan bu özellikle şirketler artık WhatsApp’ı önemli bir alternatif olarak görebilir.


Bir diğer önemli nokta ise kullanışlılık. Kişi sayısının artması iyi bir gelişme olarak görülüyor ancak gerçekten 256 aktif kullanıcısının olduğu bir grup yeterince kullanışlı olur mu sorusu da akıllara gelmiyor değil. 256 kişilik yeni grup limitinin sonrasında bu özelliği destekleyecek bir başka yeniliğin gelmesi daha ilgi çekici olabilir. Sonuç itibariyle artık WhatsApp içerisinde 256 kişilik gruplar kurabilir, mevcut gruplara dahil olabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS