WhatsApp sözleşme tarihini uzattı

WhatsApp sözleşme tarihini uzattı

WhatsApp, çok konuşulan gizlilik sözleşmesi kurallarını ve koşullarını kabul etme tarihini 15 Mayıs’a kadar ilerlediğini duyurdu. Uygulamayı kullanmaya devam etmek için son onay tarihi tarih 8 Şubat’tı.

Uygulama geçtiğimiz günlerde Türkiye’de kullanıcılar tarafından boykot edilmeye başlanmıştı. Milyonlarca insan BİP ve Telegram gibi uygulamalara geçiş yapmıştı.

Şirket, bu durumun en son güncellemelerini insanların yanlış anlamasından kaynaklandığını ifade etti. Tüm bu karışıklığı gidermek için de 15 Mayıs’a kadar süreyi uzattıklarını belirtti. Yani, yeni gizlilik koşullarını kabul etmeden uygulamayı kullanmaya 15 Mayıs’a kadar devam edebilirsiniz.

WhatsApp’ın yeni politikayı duyurduğundan beri defalarca söylediği gibi, yeni değişiklikler yalnızca hizmetteki WhatsApp Business hesaplarıyla etkileşime girenleri etkiliyor. Bu İşletme hesapları artık WhatsApp sohbetlerini yönetmek için Facebook barındırma hizmetlerini kullanabilir, Mağazalar gibi Facebook markalı ticaret özelliklerini kullanabilir ve işletmeye doğrudan WhatsApp üzerinden mesaj göndermek için Facebook’ta bir reklam görüntüleyebilir. Ancak WhatsApp uçtan uca şifrelenmiş kişisel konuşmalarınızı okuyamaz ya da dinleyemez. Konumlarınıza ulaşamaz. Uygulama bunları açıklasa dahi olan çoktan olmuş, insanlar Telegram gibi uygulamalara geçmeye başlamıştı.

Çoğu insan, WhatsApp’ın Facebook’a ait olduğunu bile bilmiyor,bu nedenle uygulamaya gelen verileriniz paylaşılacak mesajı iyi karşılanmadı. Çoğu insan 8 Şubat’tan sonra Whatsapp hesaplarının silineceğini bile düşünmüştü. Şirket, 15 Mayıs’da politikasını değiştirmeyecek. Ancak o zamana kadar kafa karışıklığını çözmeye çalışıyor. Veya amacı o tarihe kadar bu konunun eskimesi ve insanların “kabul et” seçeneğine düşünmeden basmalarını sağlamak olabilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS