Son Dakika

WhatsApp Web nasıl kullanılır? Whatsapp web nedir? Whatsapp Web görüntülü arama!

A A

23.09.2020 - 02:13 Son Güncelleme:

En çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarının başında gelen WhatsApp artık sadece bir mobil uygulama değil. Masaüstünde kullanılmak üzere geliştirilen WhatsApp Web günden güne kullanıcısını arttırsa da pek çok kişi "WhatsApp Web nasıl kullanılır?" sorusuna yanıt arıyor.

WhatsApp Web nasıl kullanılır? Whatsapp web nedir? Whatsapp Web görüntülü arama!

En çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulamalarının başında gelen WhatsApp, 2015'ten bu yana mobilin yanı sıra masaüstünde de kullanılabiliyor. Böylece iOS, Android, Windows Phone gibi çeşitli platformlara yayılan WhatsApp kullanımı oldukça kolay olan bir uygulamadır. WhatsApp Web ise giderek yaygınlaşsa da henüz bu masaüstü uygulamayı hiç kullanmayan kişiler, "WhatsApp Web nasıl kullanılır?" sorusuna yanıt arıyor.

WhatsApp Web nedir?

WhatsApp Web, anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın masaüstü versiyonudur. Ancak masaüstünde uygulamayı kullanabilmek için iOS, Android, Windows Phone gibi işletim sistemine sahip bir akıllı telefonda WhatsApp kullanıcısı olmanız gerekiyor, çünkü uygulama verileri mobil uygulamadan masaüstüne aktarıyor.

Nasıl kullanılır?

Bunun için iki seçenek oluyor. Bunlardan ilki "www.whatsapp.com" adresine giderek buradan Mac ya da Windows için masaüstü uygulamayı indirmeniz. Saniyeler içinde indirilebilen uygulamanın kurulumuna tıkladığınızda WhatsApp Web masaüstünüze kuruluyor. Kurulumun ardından QR kodu telefonunuzda WhatsApp uygulamasına tanıtarak uygulamayı kullanabiliyorsunuz.

Bir diğer seçenek ise "web.whatsapp.com" adresine gidin ve yine mobil WhatsApp uygulamanıza barkod QR kodu tanıtın. Böylece buradan da uygulamayı kullanabilirsiniz.

QR kod nasıl tanıtılır?

Bunun için WhatsApp mobil uygulamasına girin. Ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun ve açılan bölümde WhatsApp Web'i seçin. Ardından kameranız yardımı ile QR kodu tarayarak tanıtın.