WhatsApp'a bomba özellik geliyor! Kullanıcılar çok sevinecek

Facebook'un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcıların çok sevineceği bir güncelleme ile gündeme geldi.Android sürümüne gelecek yeni güncelleme ile artık kullanıcıların yanlış kişiye fotoğraf göndermesinin önüne geçilmiş olacak.
Yeni güncelleme ile WhatsApp'ta artık bir görseli paylaşırken alıcı isimlerini görebilmek mümkün hale gelecek.
Yani kullanıcılar paylaştıkları karenin doğru kişiye gidip gitmeyeceğini son bir kez kontrol edebilme şansına sahip olacak.
Şu an için Beta aşamasında olan özelliğin önümüzdeki dönemde Android sürümüne entegre olması ve daha sonra iOS uygulamasına da gelmesi bekleniyor.
WhatsApp'tan kullanıcılara çok önemli uyarı!

WhatsApp, toplu mesajlar yoluyla dağıtılan yanlış haberlerin önüne geçmek için toplu mesaj atanlar hakkında dava açabileceğini duyurdu.
Facebook grubuna ait WhatsApp, uygulama üzerinde çalışmalarına son sürat devam ediyor.

Uygulamanın ismini lekeleyecek durumları engellemek isteyen popüler platform, bu konuda gerekli adımları da atmaya başladı.
Son olarak uygulama üzerinde yayılan sahte mesajlar konusu üzerine odaklanan WhatsApp, gerekli adımı attı.

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformlarından biri olan WhatsApp, aynı mesajı fazla sayıda kişiye gönderen kullanıcılara dava açacağını bildirdi.
Araştırmalara göre kullanıcıların %52'sinin haberleri WhatsApp üzerinden aldığı ortaya çıkmıştı.
Ve WhatsApp üzerinden haberi alan kişilerin o habere hemen güvenerek ona göre bir davranış sergilediği gözlemlenmişti.
Uygulama üzerinden paylaşılan içeriklerin gasplara, başkaldırmalara ve cinayetlere yol açtığı anlaşılmıştı.
Toplu gönderim yoluyla yayılan mesajlar sonucunda ortaya çıkan olayların önüne geçmek isteyen WhatsApp 7 Aralık 2019 itibarıyla toplu mesaj gönderen herhangi bir kullanıcıya dava açma hakkına sahip olacak.
WhatsApp'ın resmi sayfasından konuyla ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde:
7 Aralık 2019'da başlayarak, WhatsApp, otomatik veya toplu mesajlaşma veya kişisel olmayan kullanım gibi, Hizmet Şartlarımızı ihlal eden veya istismarda bulunanlara, otomatik veya toplu mesajlaşma gibi ihlallerde bulunduğunu belirlediklerine karşı yasal işlemlerde bulunacaktır.
Örneğin, platform dışı bilgiler, şirketlerden WhatsApp'ı Şartlarımızı ihlal eden şekillerde kullanma yetkileri hakkındaki hak iddialarını içerir.
Bu yazı, kötüye kullanım kanıtı olan şirketlere karşı, kötüye kullanım 7 Aralık 2019'un ötesinde de devam ederse veya bu şirketler söz konusu tarihten önce başka platformda kötüye bağlantısı kanıtlanırsa, yasal işlemlerde bulunacağımızı bildiririz.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS