WhatsApp'ta numaranızı değiştirmek ister miydiniz?

 WhatsApp'ta numaranızı değiştirmek ister miydiniz?

Facebook’un geçtiğimiz yıllarda satın aldığı Whatsapp’a yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Hikayeler özelliği ile birlikte büyük tepki çeken platform, şimdiyse kullanıcıların yararına özel özellikleri ekliyor. İlk olarak gelen özellik ise numara değiştirebilme özelliği.

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma yazılımlarından WhatsApp’a yeni bir özellik geldi. Yeni gelen özellik sayesinde servisteki telefon numaranızı değiştirebiliyorsunuz. Yeni özelliğin detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.


Kullanıcılar telefon numaralarını değiştirdiklerinde, Whatsapp hesapları da değişiyordu. Dahil olunan gruplar, sohbet geçmişi gibi pek çok bilgi de bu sırada kullanılamaz hale geliyordu. Ancak, yeni gelen özellik ile birlikte numara değişimi yapmak mümkün olacak. Ayarlar>Hesap>Numarayı Değiştir bölümü üzerinden yapılabilecek değişiklik sayesinde yeni cep telefonu numaranızı Whatsapp’a girebiliyorsunuz.


Şu an sadece Google Android kullanıcıları için kullanılabilir olan özellik için beta sürümünü kullanmanız gerekiyor. Google Play Store üzerinden beta programına giriş yaparsanız gelen güncellemeyle birlikte numara değiştirme özelliğine sahip olabilirsiniz.


Yeni özelliğin bir diğer tarafı ise numaranızın değiştiğini istediğiniz kişi ve gruplara haber verebilmesi. Seçtiğiniz kişi ve gruplara numaranızın değiştiğini ve yeni numaranızın ne olduğunu ünlü mesajlaşma servisi otomatik olarak iletebiliyor.


Şu an sadece beta olan özelliğin yakında Android için aktif şekilde kullanıma sunulması. Bir süre sonra Apple iPhone kullanıcılarına verilmeye başlanması tahmin ediliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS