WhatsApp'tan iPhone itirafı! Bu hataya dikkat

Kullanıcılardan gelen şikayetler üzerine bir yazılım hatasının düzeltileceği bilgisi WhatsApp tarafından paylaşıldı.Kullanıcılardan gelen şikayetler üzerine WhatsApp bir yazılım hatasının, yeni sunulan gizlilik özelliğine karşın, uygulamaya erişilmesine neden olduğunu bu hatanın düzeltileceğini duyurdu.
Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp’ın yeni sunduğu özellik kapsamında iPhone kullanıcıları Touch ID ve Face ID kullanarak uygulamaya erişimi kontrol edebiliyordu.
Ancak, kullanıcıların sosyal medya üzerinde şikayetleri üzerine özelliğin hatalı olduğu belirtildi ve kullanıcıların fotoğrafları ve dosyaları Whatsapp üzerinden “paylaşma” özelliğini kullanarak uygulamaya erişebildikleri belirtildi.

Medyada daha önce yer alan haberlerde, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’ün WhatsApp üzerinde sunduğu uçtan uca kriptolama özelliğini bütün mesajlaşma platformlarına entegre etmeyi hedeflediği belirtilmişti.
WhatsApp bir yazılım hatasının, yeni sunulan gizlilik özelliğine karşın, uygulamaya erişilmesine neden olduğunu ve söz konusu hatanın düzeltileceğini açıkladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS