Winamp yeniden hayata dönmeye hazırlanıyor

Winamp yeniden hayata dönmeye hazırlanıyor

Neredeyse iki yıldır güncelleme almayan Winamp yeniden hayata dönmeye hazırlanıyor. Winamp’ı satın alan yeni firmanın 2016’da yeni bir sürüm yayınlayacağı ortaya çıktı.

Bir zamanların en gözde medya oynatıcılarından biri olan Winamp, zamanla gözde düştü ve rakiplerine karşı direnmeyi başaramadı. 2014 yılında AOL tarafından Belçikalı online radyo firması Radionomy’e satılan Winamp, neredeyse iki yıldır hiç güncelleme almadı. Bu da bir zamanların favori medya oynatıcısı için artık yolun sonuna gelindiği şeklinde yorumlandı. Ancak 2016 sadık Winamp kullanıcıları için sevindirici haberlerle geldi. Dailymotion’ın sahipleri arasına yer alan Vivendi Group firmasının Winamp’ın yeni sahibi olduğu ve programı yeniden canlandırmaya kararlı olduğu ortaya çıktı.


Winamp’ın eski geliştiricilerinden Ben Allison, Radionomy’de Winamp için bir ekip bulunmadığını ve bu yüzden yeni güncelleme yayınlanmadığını açıkladı. Medya oynatıcısının artık Vivendi Group’ta olduğunu duyuran Allison, yeni sahiplerinin programı güncellemek ve geliştirmek için bir ekip oluşturduğunu ve yıllar sonra ilk yeni Winamp versiyonunun birkaç ay içinde yayınlanabileceğini açıkladı. Bu yeni versiyonda önemli yenilikler beklememek lazım. Yine de Winamp bir kez daha ölümden geri dönmüş gibi görünüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS