Windows 10 Mobil’e kimler geçebilecek

Windows 10 Mobil’e kimler geçebilecek

Microsoft’un Almanya sitesinde ortaya çıkan bir habere göre Windows 10 Mobil güncellemesinin hangi cihazların alıp almayacağı sorusuna kısmen cevap verdi.

Android ve iOS işletim sistemlerine gerek fiyat gerekse tasarım olarak bir alternatif şeklinde karşımıza çıkan Windows Phone’lu cihazlar, yakın bir zaman sonra Windows 10 Mobil ile tanışacak. Microsoft, yeni işletim sistemini eski modellere güncelleme olarak dağıtacak. Ancak hangi Windows Phone 8.1’li cihazların Windows 10 Mobil sürümünü alacağı belirsizlik içinde. Bu konuda bazı kriterler daha önce açıklandı fakat bu sefer yeni bir kriter ortaya çıktı.


Windows 10 Mobil’in geliştirici önizleme sürümüyle ilgili geliştiriciler bir sorun keşfetti. Bu sorun, 8 GB’dan az boş alana sahip Windows Phone’lu cihazlara, Windows 10’un yüklenememesi. 4 GB depolama alanına sahip Windows Phone’lu cihazlar bile varken 8 GB’da böyle bir kısıtlama getirilmesiyle ortaya çıktı ki 8 GB’dan az boş alanı olan cihazlar, Windows 10 güncellemesini alamayacak. Lumia 530 bunlardan biri.


Diğer yandan bazı geliştiriciler 8 GB dahili depolama alanıyla satışa çıkan Windows Phone’lu cihazlara da geliştirici ön izleme sürümünü yükleyemediklerini belirtti. Dolayısıyla 8 GB hafızalı modellerin bir kısmı da sallantıda duruyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS