Son Dakika

Windows 10 Mobil için ekran güncellemesi!

A A

26.05.2016 - 16:00

Microsoft, Windows 10 Mobil platformu için çalışmaya devam ediyor. Yayınlanan ufak bir güncelleme, yeni bir Windows işletim sistemli mobil cihazın ilk izlerini taşıyor olabilir.

Windows 10 Mobil için ekran güncellemesi!

 Kısa bir süre önce Windows 10 Mobil işletim sisteminin sistem gereksinimlerini güncelleyen Microsoft, oldukça ufak bir güncelleme yapmış gibi görünse de bu güncelleme aslında piyasaya çıkmaya hazırlanan yeni bir cihazı işaret ediyor.

Şimdiye kadar Windows 10 Mobil işletim sistemi, kendi ayarları gereği en fazla 8 inç büyüklükte cihazlara yüklenebiliyordu. Yeni güncelleme ile bu ekran limiti 9 inç olarak değiştirildi. Peki bu güncellemenin altında yatan sebep ne?

Donanım gereksinimleri konusunda yapılan güncelleme akıllara tek bir cevabı getiriyor. Microsoft, phablet üretmenin hazırlığında olabilir. Standart boylara sahip akıllı telefonlar konusunda firmanın önemli rakipleri var. Android ve iOS cephesindeki önemli rakipler, Microsoft’u yavaşlatıyor. Dolayısıyla firma şansını daha büyük ekranlı çözümlerde deniyor olabilir.

8-9 inç büyüklük, tablet bilgisayar pazarının son derece aktif olduğu bir alan. Ancak o boyutlarda bir phablet, daha doğrusu telefon özelliği taşıyan tablet odaklı cihazların sayısı son derece az. Microsoft, kurumsal pazarı hedefleyerek böyle bir ürünle karşımıza çıkabilir. Ancak henüz söz konusu bu cihaza ilişkin bir görsel ve teknik özellik listesi bulunmuyor.