Windows 10 Mobil kullanım oranı yüzde kaç?

Windows 10 Mobil kullanım oranı yüzde kaç?

Popüler araştırma şirketlerinden AdDuplex, geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Windows 10 Mobil güncellemesinden sonra önemli rakamlar açıkladı. Sonuçlar, Microsoft tarafı için hiç iç açıcı değil.

Windows Phone 8 ve Windows Phone 8.1 sürümlerinin üzerine, uyumlu cihazlar için yayınlanan Windows 10 Mobil güncellemesi, üzerinden geçen süreye rağmen halen daha %14 seviyesinde kalmasıyla dikkat çekti.


Windows Phone tarafında Windows Phone 8.1 sürümü, %77.3’lük kullanım oranıyla lider konumda. Pastanın diğer dilimi ise %6.7’lik bir oranla Windows Phone 8.0’ın elinde. Rakamlar, Windows 10 Mobil güncellemesinin son derece yavaş bir şekilde yayıldığını gösteriyor.


windows-10-mobil-kullanim-orani


Öte yandan PC tarafında Windows 10 işletim sistemi, her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşıyor. Özellikle bireysel kullanımda Windows 10 işletim sistemi, şimdiye kadarki Windows güncellemeleri arasında en kısa sürede en çok kişiye ulaşan işletim sistemi olarak öne çıkmıştı.


windows-phone-telefon-dagilimi


AdDuplex’in yayınladığı raporda aynı zamanda dünya çağındaki Windows Phone işletim sistemli telefonların modelleri de yer alıyor. Rakamlarda değişen pek bir şey olmamış. Bir önceki raporda olduğu gibi yine Windows Phone camiasındaki en popüler telefon Microsoft Lumia 535 olarak görülüyor. Diğer cihazları aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS