Windows 10 Mobil ne zaman gelecek?

Windows 10 Mobil ne zaman gelecek?

Microsoft’un uzun süredir üzerinde çalıştığı Windows 10 Mobil işletim sistemi duyuruldu. Lumia 950 ve Lumia 950 XL modelleriyle birlikte duyurulan yeni işletim sistemi, bazı eski Lumia modellerine de güncelleme olarak dağıtılacak. Ancak bu dağıtım, tıpkı Android tarafında olduğu gibi yapılacak.

Windows 10 Mobil sürümünü alacak Lumia modelleri pek fazla değil ancak güncelleme bekleyen kullanıcılar için bu önemli bir gelişme. Microsoft, güncellemelerin dağıtılmasından önce operatörlerin yeni sürümü test edeceğini, onlardan onay geldikten sonra güncellemelerin dağıtılacağını duyurdu. Tabii bu güncellemeler Lumia 950 ve Lumia 950 XL modellerinin satışa çıkmasından sonra dağıtılacak. Android ile benzeşen nokta tam olarak burası. Google, en yeni Android sürümünü, yeni modellerini duyurmadan dağıtmıyor. Bu yıllardır süregelen bir gelenek haline dönüştü.


Tabii bir de güncellemelerin küresel mi yoksa bölgesel mi yayınlanacağı konusu var. Dolayısıyla güncellemelerin Türkiye’de ne zaman yayınlanacağı konusunda bir bilgi henüz yok. Ancak Microsoft bu konuda çok çalıştıklarını ve mümkün olan kısa sürede güncellemeleri yayınlayacaklarını da dile getirdi.


Windows 10 Mobil güncellemesini Lumia 435, Lumia 735, Lumia 930, Lumia 830 ve Lumia 1520 modelleri alacak. Diğer modellerle ilgili henüz bir gelişme yok.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS