Windows 10 Mobile güncellemesi kimlere gelecek?

Windows 10 Mobile güncellemesi kimlere gelecek?

Windows Phone 8.1’den sonra merakla bekleenn yeni Windows 10 Mobile güncellemesinin çıkış tarihi giderek yaklaşıyor. Henüz resmi bir dağıtım tarihi açıklanmamış olsa da Twitter üzerinden bazı bilgiler paylaşıldı.

En çok merak edilen soru bu. Hangi cihazların Windows 10 Mobile güncellemesi alıp almayacağı merak ediliyor. Twitter üzerinden @LumiaHelp isimli hesap, Windows Phone 8.1 kullanan çoğu cihazın Windows 10 Mobile alacağını açıkladı. Şimdiye kadar hep 2016 yılı işaret ediliyordu. 2016’nın ilk haftasında bilgiler gelmeye başladı. Vodafone Avustralya, Windows 10 Mobile için test sürecinin başladığını ve bazı cihazların Ocak ayının ortasında güncellemeye kavuşacağını söylüyor. Avustralya ve İspanya güncellemenin dağıtılacağı ilk ülkeler arasında olacak.


Android 6.0 güncellemesi alacak akıllı telefonların tam listesi


Bazı cihazlar için Ocak bazı cihazlar için ise Şubat ayı güncelleme tarihi olarak belirlendi. Genel olarak çoğu Lumia telefon 2016’nın ilk çeyreğinde Windows 10 Mobile güncellemesine kavuşacak. Depolama alanı 8 GB’ın altında olan giriş seviyesi cihazlara bu güncelleme dağıtılamayacak.  Ancak Lumia Denim güncellemesi (OS 8.10.142) almış cihazlar Windows 10 Mobile’ı da alabilecek. Eğer bir Lumia cihaza sahipseniz ve cihazınızın güncelleme için gerekli kriterlere sahipse önümüzdeki haftadan itibaren güncellemeleri denetlemenizi öneririz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS