Windows 11 22h2 güncellemesi özellikleri… Windows 11 22h2 güncellemesi nasıl yapılır?

Windows 11 22h2 güncellemesi özellikleri… Windows 11 22h2 güncellemesi nasıl yapılır?

Windows 11 22h2 güncellemesi özellikleri… Windows 11 22h2 güncellemesi nasıl yapılır?

Uzun zamandır beklenen güncellemede birçok yenilik ve kullanılabilirlik bulunan Windows 11 22h2 güncellemesi özellikleri ve indirme detaylar kullanıcıların gündeminde yer alıyor. Peki, Windows 11 22H2 güncellemesi nasıl yapılır? İşte detaylar.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Microsoft yeni güncelleştirmesi Windows 11 22H2 sürümünü kullanıma sunmasıyla birlikte detaylar araştırma konusu oldu. Windows kullanıcıları güncellemeyi nasıl yapacağını merak ediyor. Microsoft, Windows 11'in ilk büyük özellik güncellemesi 22H2'yi yayınladı. Kademeli olarak kullanıcılara ulaşacak güncelleme, yenilik ve güvenlik özelliği getirdi. ABD merkezli teknoloji devi Microsoft'un Ekim 2021'de kullanıma sunduğu Windows 11, bugün büyük bir güncelleme aldı. "Windows 11 22H2" olarak isimlendirilen bu güncelleme, Windows 11 için ilk büyük özellik güncellemesi olarak kayıtlara geçti. İşte 20 Ekimden itibaren herkesin kullanımına sunulan Windows 11’in ardından sürüm 22H2 olarak da bilinen güncellemenin detayları…

WİNDOWS 11 22H2 GÜNCELLEMESİ NASIL YAPILIR?

Windows 11 22H2’i yüklemek için;

Başlat > Ayarlar > Windows Update’e ve ardından ‘ Güncellemeleri kontrol et ‘ düğmesine tıklayın. Windows 11 hızlı bir kontrol gerçekleştirecek ve ardından ‘İndir ve yükle‘ bağlantısını tıklayarak yükleyebileceğiniz isteğe bağlı Windows 10, sürüm 21H1 için özellik güncellemesini listeleyecektir.

WİNDOWS 11 22H2 ÖZELLİKLERİ NELER?

 • Dosya Gezgini, favorilerinize ve en son dosyalarınıza hızlı erişim sağlayan yeni bir ana sayfa ve uzun zamandır beklenen sekme desteği ile Windows 11 22H2’de tamamen yeniden tasarlandı. Bu özellik işletim sisteminin kullanılabilirliğini ciddi oranda artırmayı hedefliyor.
 • Yeni Xbox Denetleyici Çubuğu, kullanıcılara en son oynadıkları oyunlara ve oyun başlatıcılarına denetleyici dostu erişim sağlar. Windows 11 kullanıcıları, PC’ye bağlı bir Xbox’dan Xbox düğmesine basarak Denetleyici Çubuğuna erişebilir.
 • Başlangıç’ta sabitlenmiş uygulamalar iOS ve Android’de olduğu gibi artık klasörler halinde gruplandırılabiliyor. Bu sayede hem alan tasarrufu hem de istenirse tamamen temiz bir masaüstünün önü açılıyor. Ek olarak kişiselleştirme alanındaki Başlat ile ilgili kısımda standart, daha fazla uygulama veya daha fazla öneri gibi seçenekler sunuluyor.
 • Daha önceki Windows sürümlerinde olan ‘sürükle-bırak’ özelliği artık geri dönüyor.
 • Animasyonlarda, simgelerde ve daha pek çok alanda iyileştirmeler gerçekleştirilmiş durumda. Görev Yöneticisi tamamen yenilenmiş bir dizayna sahip.
 • Şu anda İngilizce olarak mevcut olan Canlı Altyazılar özelliğinin ilerleyen dönemlerde farklı dillerde de gelmesi bekleniyor. Bu özellik sayesinde bilgisayarda çalan herhangi bir ses doğrudan metne dönüştürülebilecek. Bu özelliği Ayarlar > Erişilebilirlik > Ses kısmından aktif edebilirsiniz.
 • Bildirim panelinde daha fazla seçenek sunan rahatsız etme butonu bulunuyor ve odak oturumu oluşturulmasını da aynı panelden kullanımı sağlanabiliyor.
 • Microsoft'un açıklamasına göre işletim sistemi, artık canlı altyazı desteği sunuyor. Böylelikle engelli kullanıcılar, bir şey izlerken veya dinlerken, doğrudan yazılı metinler görebilecekler. Ayrıca Windows 11 kullanıcıları bilgisayarlarını sesleriyle kullanabilecekleri gibi sesle yazılar da yazabilecekler.
 • Microsoft'a göre Windows 11 22H2 pencere yapıştırma özelliği ile kullanıcılar artık daha fazla seçenek arasında ekranını bölebilecekler. Üstelik dokunmatik ekranlar için de özel olarak optimize edilen yerleşimler, kullanıcıların aynı anda birden çok pencereyi aktif olarak kullanmasını sağlayacak.
 • Odaklanma Yardımı artık Saat uygulaması ile entegreli bir şekilde çalışıyor. Kullanıcılar bu sayede, zamanlayıcıyı aktif hale getirebilecek ve hatta molalar için bile uyarılacaklar.
 • Microsoft, Windows Studio Efektleri isimli yeni özellik sayesinde kullanıcıların mümkün olan en iyi görüntülü ve sesli görüşme deneyimi yaşamasına imkan tanıyacak. -
 • Microsoft'un Windows 7 ve önceki işletim sistemlerinde sunduğu Movie Maker isimli video oluşturma ve düzenleme uygulaması, Windows 11'de Clipchamp olarak geri döndü.
 • Windows 11 22H2 güncellemesi, oyuncular için de özel bir çalışma içeriyor. Microsoft'un açıklamasına göre oyun tutkunları, Windows 11'in son güncellemesinden sonra çok daha iyi bir oyun deneyimi yaşayacaklar.
 • Amazon Appstore özelliğinin kapsamı genişletildi. Microsoft'a göre dünya genelindeki tüm kullanıcılar, Android tabanlı uygulamaları bilgisayarlarına yükleyebilecekler. Burada kullanıcıya yöneltilen tek şart, mobil uygulamanın sistem gereksinimlerinin karşılanıyor olması.
Yurt dışı telefon IMEI uzatma işlemi bitti mi? e-Devlet telefon kullanım süresi kaydetme ve sorgulama!

Yurt dışı telefon IMEI uzatma işlemi bitti mi? e-Devlet telefon kullanım süresi kaydetme ve sorgulama!