Windows 7 güncellemesi tekrar yayında

Windows 7 güncellemesi tekrar yayında

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden olan Microsoft, 14 Ocak tarihinde bir işletim sisteminin daha sonunu getirmişti. Şirket şimdi ise bu işletim sistemi için yeniden güncelleme yayınladı.

Microsoft tarafından Windows 7 için sunulan son güncellemede önemli bir sorun bulunuyordu. Bu sorun, kullanıcıların duvar kağıtlarını kullanmalarına engel oluşturuyordu. Microsoft şirketi, son güncelleme ile oluşan sorunu bitirmek için önemli bir karar aldı. Fişi çekilen işletim sistemine bir güncelleme daha yayınlandı.


Microsoft’un 14 Ocak’tan sonra yayınladığı ilk güncelleme sadece bir hatanın düzeltilmesi içindi. Windows 7 kullanıcıları için küçük yayınlanan bu güncelleme, duvar kağıdının siyah renkli olma sorununu tamamen bitiriyor.


Önemli bir işletim sistemi olan Windows 7’nin gereksiz uygulamalar kullanmıyor oluşu ve sadeliği, piyasaya sürülmesinin üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen kullanılmasını sağlıyor. Belirli bir ücret karşılığında güncellemeleri devam ettiren Microsoft, bu son güncellemeyi ücretsiz yapacak. Ancak ilerleyen zamanlarda yapılacak tüm güncellemeler ücretli olacak.


Microsoft şirketinin Windows 7 konusunda son derece ciddi olduğunu biliyoruz. Kullanıcılar her ne kadar bu işletim sistemi ile devam etmek istese bile Microsoft geriye dönmeyeceğini söyledi. Kullanıcıların çok acil bir şekilde Windows 10 işletim sistemine geçmesini isteyen şirket, uzun bir süredir bu stratejisini devam ettiriyor.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS