Son Dakika

Windows 7’yi gölgede bıraktı

A A

10.05.2016 - 11:00 Son Güncelleme:

Microsoft sonunda Windows 7’den daha başarılı bir işletim sistemi çıkarmayı başardı. Geçtiğimiz yıl yayınlanan Windows 10 yayılma hızıyla Windows 7’yi gölgede bıraktı.

Windows 7’yi gölgede bıraktı

Bildiğiniz gibi Microsoft yıllardır başarılı bir işletim sistemi çıkaramadı. Son olarak Windows 7 ile büyük bir başarı yakalayan şirket, Windows 8 ve onu takip eden Windows 8.1 ile hüsran yaşadı. Ancak Microsoft sonunda şeytanın bacağını kırmayı başardı. Çünkü şirketin geçtiğimiz yıl yayınladığı yeni işletim sistemi Windows 10, Windows 7’nin başarısı gölgede bırakıyor.

Hatırlayacağınız gibi Microsoft birkaç gün önce bir açıklama yayınladı ve Windows 10’un bugüne kadar 300 milyon cihaza yüklendiğini açıkladı. Geçtiğimiz yılın temmuz ayında çıkan işletim sistemi, 300 milyon kullanıcıya 9 ayda ulaştı. Bu da Windows 10’un Microsoft’un bugüne kadarki en hızlı yayılan işletim sistemi yapıyor. Çünkü şirketin bugüne kadarki en başarılı işletim sistemi olan Windows 7, 300 milyon kullanıcıyı anca 15 ayın sonunda ulaşabilmişti. Ancak yeni işletim sisteminin bu kadar hızlı yayılmasında Microsoft’un işletim sistemini ücretsiz bir güncelleme olarak sunmasının oldukça etkili olduğunu unutmamak gerek.