Windows Phone kullanıcılarına artık Skype yok!

Windows Phone kullanıcılarına artık Skype yok!

Microsoft, Windows Phone kullanıcılarına kötü haberi verdi. Skype desteği sonlandırılıyor. İşte detaylar.

Microsoft’un kendi görüntülü, sesli ve yazılı sohbet yazılımı olan Skype, Windows Phone ile yollarını ayırıyor. Bu radikal değişiklikten bazı Android kullanıcıları da etkilenecek. Söz konusu uygulama, 2017 yılı itibariyle başlayacak. Peki kimler etkilenecek?Windows işletim sistemli mobil cihazların %85’ine, aşamalı olarak Skype desteği kesilecek. Windows Phone 8, Winodws Phone 8.1, bazı Windows 10 Mobil cihazlar ve Windows RT işletim sistemli cihazlar artık Skype’ın mobil uygulamasını cihazlarına yükleyemeyecek. Uygulama marketinden indirme yapmanın önüne geçilecek. Uygulama dosyasının direkt indirme linki olsa bile söz konusu cihazlarda Skype uygulaması çalışmayacak.Android tarafında da benzer bir uygulama söz konusu olacak. Android 4.0.2 ve daha eski sürüm kullanan Android cihazlarda Skype uygulaması çalışmayacak. Cihazlarında Skype zaten yüklü olan kullanıcılar, 2017 yılına kadar uygulamayı kullanabilecek. Ancak sonrasında uygulama çalışmayacak.


Watch Dogs 2 sistem gereksinimleri


Bu değişiklikle birlikte Skype uygulaması, sadece Windows 10 Mobil Yıldönümü güncellemesini (Windows 10 Mobile 1607) alan cihazlarda çalışacak. Windows Phone ekosisteminde bu güncellemeyi alan cihazların oranı sadece %13.7 seviyesinde. Kaba bir hesap ile Windows Phone kullanıcılarının %85’inin Skype kullanamayacağını söyleyebiliriz.


Desteğin sonlandırılacağı Windows Phone veya Android cihazlardan birine sahipseniz, hemen Skype uygulamasını indirerek en azından yıl sonuna kadar vakit kazabilirsiniz.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS