Windows Store düşüşte

Windows Store düşüşte

Windows 10’u geliştirmekten vazgeçmeyen Microsoft,buna rağmen bir türlü umduğunu bulamıyor.

Yazılım dünyasındaki çekişmeli mücadelede platform mağazasına sahip olmak çok önemli. Uzun zamandan beri Windows Phone tarafında uygulama mağazası işleten Microsoft, Windows 8 ile birlikte masaüstü uygulama mağazasına geçiş yapmıştı. Ama hiç birşey yolunda gitmiyor.


Bildiğimiz üzere geçen yıl Fable Legends oyunu Windows 10 mağazasına özel olarak hazırlanmış ve bu yıl da ani bir kararla kaldırılmıştı. Ve bunun yanında geliştirici firma  Lionhead de kapatılmıştı. Kotaku’nun yaptığı bir araştırmaya göre, Windows Store mağazasının yöneticilerde oluşturduğu hayal kırıklığını da gözler önüne serdi.


Gelen bilgilere göre Rise of the Tomb Rider PC sürümünün yüzde 98’inin Steam üzerinden indirildiği belirlenmiş. Ayrıca Minecraft oyunu için de aynı sonuçlara varılmış. Steam haricindeki diğer indirme platformlarının büyük sıkıntılar yaşattığı söyleniyor.


Microsoft yeni konsepti için OS App Store ve Mac App Store gibi uygulamalardan esinlenmişti. Ama ne yazık ki bu plan yolunda gitmedi. Ücretsiz verilen oyun Fable Legends bile beklenen ilgiyi gerçekleştiremedi.


Microsoft son hamle olarak eski Xbox oyunlarını Windows 10 platformuna getirerek platformu canlandırmaya çalışıyor. Haftaya gerçekleşecek olan E3 2016 fuarında da Windows 10 için yeni oyunlar duyurulması kesin gibi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS