Witcher’ın yeni oyununa hakkında açıklama yaptı

Witcher’ın yeni oyununa hakkında açıklama yaptı

Witcher’ın yeni oyununa hakkında açıklama yaptı

Oyun sektöründeki önemli isimlerden biri olan CD Projekt RED bu yıl içerisinde satışa sunduğu Cyberpunk 2077 ile büyük hayal kırıklığı yarattı. Bu hayal kırıklığının en büyük nedenlerinden birisi de 2015’te satışa çıkan The Witcher 3 Wild Hunt oyunuydu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

The Witcher 3 o kadar iyi bir yapımdı ki Cyberpunk 2077’den olan beklentileri de önemli oranda yükseltti. Dolayısıyla CD Projekt RED fena çuvalladı. Cyberpunk 2077 pek çoklarına göre yılın oyunu olacakken, yılın hayal kırıklığı oldu.
Cyberpunk 2077 fiyaskosundan sonra gözler bir kez daha The Witcher serisine çevrildi. Geçtiğimiz gün CD Projekt RED The Witcher serisinin devam oyunuyla ilgili bir açıklamada bulundu.

Şirket yetkilileri önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan WitcherCon hakkında konuştular. Son dönemde bazı mecralarda yeni Witcher oyununun bu etkinlikte tanıtılacağına dair söylentiler mevcuttu. Sonuç olarak bu söylentiler CD Projekt RED yetkilileri tarafından yalanlandı. Yani The Witcher 4’ün bu etkinlikte tanıtılmayacağı net bir dille ifade edilmiş oldu.

Açıkçası kısa bir sürede The Witcher 4’ün gelmesi pek de olası görünmüyor. Malum CD Projekt RED ekibi hala Cyberpunk 2077’deki hataları düzeltmekle meşgul. Nitekim bu durum hayli zaman alacaktır. Yine de bekleyip göreceğiz.