Son Dakika

Xbox One bir adım öne geçmeyi planlıyor

A A

12.11.2015 - 12:00

Yeni nesil oyun konsollarının aralarında savaşta Xbox One bir adım öne geçmeyi planlıyor. Konsol oyuncularının en büyük derdi Xbox 360 platformunda oynadıkları oyunları Xbox One platformunda oynayamamalarıydı. İşte bu nedenle konsol savaşlarında bir adım öne geçmek için Microsoft, bu hafta tam 104 Xbox 360 oyununu Xbox One’a getirmiş olacak.

Xbox One bir adım öne geçmeyi planlıyor

Geçtiğimiz E3 etkinliğinde bombayı patlatan ve Xbox One uyumluluk programını duyuran Microsoft, ezeli rakibi Sony’i bu konuda geçmeyi başarmıştı. Playstation 4 oyun konsolunun aksine eski oyunları destekleyecek olan Xbox One, 104 adet Xbox 360 oyununu bu hafta içerisinde bünyesine katmış olacak. Konuyla ilgili kullanıcılarına daha önce söz veren Microsoft, en az 100 adet oyunun programa dahil edileceğini belirtmişti.

Yapılan yeni açıklama ile şirketin verdiği sözde durduğunu görebiliyoruz. 12 Kasım itibariyle Xbox One konsolunuzda Gears of War serisi, BioShock Infinite, Halo Reach, Fallout 3, Mass Effect ve Halo gibi yapımların tamamını oynayabileceksiniz. Bu durumun başlangıç olduğunu dile getiren Microsoft, ilerleyen zamanlarda oyun sayısının çok daha fazla olacağını dile getirdi.