Xbox One S, Japonya’da dibi gördü

  1. Teknoloji
Xbox One S, Japonya’da dibi gördü
Xbox One S, Japonya’da dibi gördü

Japonya’daki bu pazardan pay almak isteyen Microsoft’ta Xbox One S ile mağazalarda boy gösteriyor. Peki Sony ve Nintendo gibi iki devi bünyesinde bulunduran Japonya’da Xbox One S ne kadar satıyor dersiniz?

Konsol dünyasının en önemli isimlerinden ikisine, Sony ve Nintendo’ya ev sahipliği yapan Japonya’da önemli bir pazar hacmi bulunuyor. Zira Japon halkının, oyunlara ve konsollara ne derece düşkün oldukları da bilinen bir gerçek. Her ne kadar Japonların oyun tarzı Avrupa ve Amerika’yla pek uyuşmasa da bu ülkede önemli bir potansiyel olduğu da yadsınamaz bir gerçek. Japonya’daki bu pazardan pay almak isteyen Microsoft’ta Xbox One S ile mağazalarda boy gösteriyor. Peki Sony ve Nintendo gibi iki devi bünyesinde bulunduran Japonya’da Xbox One S ne kadar satıyor dersiniz?

Son gelen verilere göre Japonya’daki Xbox One satışları haftalık olarak 50 ile 100 arasında değişiyor. Bu rakamların PlayStation 3 ve hatta Nintendo’nun hayal kırıklığı yaratan konsolu Wii U’dan bile az olduğu belirtilmekte.

xbox one s

Elektronik mağazalar Xbox One S satışlarını arttırabilmek adına artık başka yollara başvuruyor. Örneğin ülkenin önde gelen mağazalarından biri olan BicCamera, Xbox One S’i oyun konsolu yerine HD Blu-Ray oynatıcı olarak satıyor. İşin garip yanı ise, konsol için hazırlanan kartonda, süper ucuz ve oyun da oynayabilirsiniz gibi ifadelerin yer alması. Bakalım bu ilginç satış stratejisi Xbox One satış rakamlarına nasıl bir yansıma yapacak.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS