Xbox Series PS5’e meydan okuyor

Xbox Series PS5’e meydan okuyor

Xbox Series PS5’e meydan okuyor

Bilindiği üzere yeni nesil konsollar geçtiğimiz yılın son çeyreğinde raflardaki yerini almıştı. Gerek PS5, gerekse de Xbox Series konsolları satışa çıkalı neredeyse 1 yıl olacak. Fakat aradan geçen süreye rağmen hala PS5’i kafamıza göre herhangi bir teknoloji mağazasından tavsiye edilen satış fiyatı üzerinden satın alamıyoruz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Xbox Series konsollarında ise böyle bir durum söz konusu değil. Gerek Series X‘i, gerekse de Series S’i dilediğimi mağazadan basit bir şekilde satın almamız mümkün.

Böyle bir tablo ister istemez Xbox konsollarının çok fazla satmadığı fikrini ön plana çıkarıyor. Lakin işin aslı pek de böyle değilmiş. En azından Microsoft yetkililerinin demeçleri bu yönde.

Yapılan son açıklamalara göre Xbox Series satışları tahmin edilenin de üzerinde seyrediyormuş. Microsoft yetkilileri Xbox Series‘te stok sıkıntısı olmamasını ise kendi başarıları olarak lanse ediyorlar.

Yani Microsoft da Sony gibi davransaymış hali hazırda Xbox Series konsollarında da stok sıkıntısı yaşanabilirmiş. Bunun ne kadar doğru olduğunu şimdilik bilmek zor.