Xbox Series satış grafiğiyle göz kamaştırıyor

Xbox Series satış grafiğiyle göz kamaştırıyor

Xbox Series satış grafiğiyle göz kamaştırıyor

Her ne kadar PS5 kadar yoğun ilgi görmese de Xbox Series konsolları gayet başarılı bir satış çizgisi yakalamış. En azından Microsoft’un görüşü bu yönde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Microsoft yetkilileri, Xbox Series satışlarının beklentilerinin de ötesinde olduğunu belirtiliyorlar. Elbette şimdilik bir sayı söz konusu değil.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde PS5 satışlarının 18 milyonu geçtiği açıklanmıştı.

Herşeyi bir kenara bırakırsak, Microsoft’un hiçbir özel oyun çıkarmadan yeni nesil konsollarını satışa sunması başlı başına bir cesaret göstergesi diyebiliriz. Buna rağmen Game Pass sayesinde yeni nesil Microsoft konsollarının satış bazında hayli başarılı olduğu da bir gerçek.

Belki de önümüzdeki dönemde Xbox Series satışları bir şekilde PS5 satışlarını geçmeyi başarabilir. Gerçi kısa vadede böyle bir durumun gerçekleşmesi pek de olası görünmüyor. Çünkü Sony konsollarının stokları yenilenir yenilenmez, tüm konsollar satılıyor. Dolayısıyla böyle bir atmosferde Xbox Series’in, PS5’ten çok satması pek de olası görünmüyor.

Şu sıralar PS5 stok sıkıntısı çektiği için Xbox Series satışları ciddi anlamda patlamış durumda. Elbette satış çizgisinin hep aynı şekilde devam etmesini beklemek çok doğru olmayacaktır.