Son Dakika

Xbox Series X ön siparişe erkenden sunulamayacak

A A

21.09.2020 - 12:13 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

22 Eylül itibariyle ön siparişe sunulacak olan Xbox Series X ve Series S için tüm tedbirler alındı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Xbox Series X ön siparişe erkenden sunulamayacak

Microsoft yeni nesil konsolları Series X ve Series S için geri sayıma geçmiş durumda. Teknoloji sektörünün dev ismi uzun bir süredir geliştirme aşamasında tuttuğu yeni nesil konsollarını önümüzdeki Kasım ayında satışa sunacak.

Hatırlanacağı üzere Microsoft kısa süre önce Series X ve S’in fiyatını açıklayarak ön sipariş ve çıkış tarihlerini detaylandırmıştı. Fakat geçtiğimiz gün PlayStation 5’in ön sipariş sürecinde yaşanan sorunlar nedeniyle Microsoft ek tedbirler almaya karar verdi.

Microsoft’a yakın isimler tarafından ortaya çıkan son detaylara göre, yeni Xbox konsolları için belirlenen ambargo tarihlerine ve saatlerine uymayan perakende şirketleri sert bir şekilde cezalandırılacak.
Son olarak açıklanan ön sipariş tarihi 22 Eylül’dü. Microsoft iki konsolun ön sipariş saatini ise 10.00 olarak belirlemişti.

Şunu da dip not olarak hatırlatmamız gerekiyor. Hali hazırda ülkemiz için belirlenen tarih de 22 Eylül’dü. Fakat Microsoft Türkiye ekibi Xbox Series X ve S’i resmi sitesinde yayınladıktan sonra fiyat ve tarih bilgilerini kaldırmıştı.

Dolayısıyla şu anda Microsoft’un yeni nesil konsollarının Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı tam olarak belirlenmiş değil. Bu bilgiyi öğrenmemiz için bir süre daha beklememiz gerekecek.