Xbox Store’da PlayStation övüldü

  1. Teknoloji
Xbox Store’da PlayStation övüldü
Xbox Store’da PlayStation övüldü

Microsoft, farkında olmadan Xbox’ın ezeli rakibi Playstation 4’ün ürünlerini övdü.

Konsol sektöründe önemli bir rekabetin olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu pazardaki  firma sayısı bir eldeki parmak sayısını bile geçmezken, rekabetin üst seviyelerde olması oyuncular için iyi bir haber.

Bilindiği üzere konsol sektörüne öncülük eden 3 isim bulunuyor. Bunlar, Microsoft, Sony ve Nintendo. Aslında Nintendo’yu da Sony ve Microsoft’tan ayrı tutmak mümkün. Çünkü Nintendo’nun geliştirdiği konsollar genel itibari ile farklı bir kitleye hitap ediyor.

Öte yandan Microsoft ve Sony’nin aynı oyuncu kitlesine hitap ettiklerini de söylemek mümkün. Bu, iki dev arasındaki rekabetin daha da kızışmasına zemin hazırlıyor. Elbette arada sırada bu rekabette çeşitli aksilikler de yaşanmıyor değil. Örneğin geçtiğimiz günlerde Xbox Store’da ortaya çıkan PlayStation 4 detayı gibi.

Microsoft geçtiğimiz günlerde farkında olmadan bazı PlayStation 4 ürünlerinin reklamını yaptı. Just Dance 2018 isimli yapımın açıklama kısmına, oyunun PS Move ve PS Camera desteği ile birlikte 4 oyuncuya kadar oynama imkanı verildiğinden bahsedildi.

Elbette hata farkedilir edilmez hemen düzeltildi. Fakat Microsoft bu hatayı farkedene kadar iş işten geçmiş oldu. Bahse konu hatanın, düzeltilmeden önce alınmış olan ekran görüntüsüne aşağıdan göz atabilirsiniz.

playstation

Bakalım Microsoft böyle bir hataya zemin hazırlayan çalışanına nasıl bir ceza kesecek. Bekleyip göreceğiz.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS