Xiaomi 12S, sonunda resmi olarak tanıtılıyor

Xiaomi 12S, sonunda resmi olarak tanıtılıyor

Xiaomi 12S, sonunda resmi olarak tanıtılıyor

Leica tarafından hazırlanan kamerasıyla Xiaomi-Leica ortaklığının ilk ürünü olacak telefonun 4 Temmuz’da düzenlenecek etkinlikte tanıtılacağı resmi olarak açıklandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Xiaomi tarafından sadece 12S’in tanıtım görselleri yayınlanmış olsa da, aynı etkinlikte Xiaomi 12S Pro ve Xiaomi 12 Ultra’nın da tanıtılması bekleniyor.

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu, Qualcomm’un en yeni Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden güç alan ilk telefonlardan biri olacak. Bu güçlü yonga setine bir de 12 GB RAM eklendiği için Xiaomi 12S’nin piyasadaki en güçlü telefonlardan biri olmaya aday olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Telefonun 12 GB RAM’e sahip en iyi versiyonunun yanı sıra 8 GB RAM’e sahip daha düşük fiyatlı bir versiyonu da olacak. Depolama alanı konusunda ise seçenekler 128, 256 ve 512 GB olacak. Ancak 512 GB depolama alanı seçeneği sadece 12 GB RAM’e sahip versiyonda sunuluyor.

Xiaomi 12S Pro’nun depolama alanı ve RAM seçenekleri de hemen hemen aynı olacak. Sadece Pro versiyonunda 128 GB depolama alanına sahip bir model olmayacak. En düşük özelliklere sahip versiyonda 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı bulunuyor. 12S ile 12S Pro arasındaki farklardan biri yonga setinde olacak. 12S gibi 12S Pro’nun da Snapdragon 8+ Gen 1 kullanan bir versiyonu olacak. Ancak 12S Pro’nun MediaTek Dimensity 9000 yonga seti kullanan ikinci bir alternatif daha sunulacak.

Xiaomi 12S ve 12S Pro’nun Leica imzası taşıyan arka kamerasının tasarımı Xiaomi 12’nin arka kamerasına bir hayli benziyor. Ancak bu kez işin içinde Leica’nın olması teknik özellikler konusunda 12S ve 12S Pro’nun Xiaomi 12’den çok daha üstün olacağı anlamına geliyor. Telefonun kamerasının ne gibi yenilikler sunacağını 4 Temmuz’da tüm detaylar açıklandığında göreceğiz.