Xiaomi 13T serisini tanıtıldı

Xiaomi 13T serisini tanıtıldı

Xiaomi 13T serisini tanıtıldı

Yeni nesil akıllı telefon kullanıcılarının yaratıcılık tutkusuna yanıt veren Xiaomi 13T Serisi, fotoğrafçılığı profesyonel düzeye taşıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hem Xiaomi 13T Pro hem de Xiaomi 13T, 24 mm eşdeğer odak uzaklığına sahip 50 MP geniş açılı kamera ve yüksek dinamik aralıklı çekimi destekleyen daha fazla ışık yakalamak üzere tasarlanan 7P asferik lens ve 50 mm eşdeğer odak uzaklığına sahip 50 MP telefoto lens dahil olmak üzere Leica ile birlikte tasarlanan Summicron lenslere sahip üçlü bir kamera kurulumu sunuyor.

15 mm eş değer odak uzaklığına sahip 12 MP ultra geniş açılı kamera, kullanıcıların panoramik çekimler yapmalarına ve çarpıcı manzaralar yakalamalarına olanak tanıyor.

100 DCI-P3 ile güçlendirilen hem Xiaomi 13T Pro hem de Xiaomi 13T’nin kameraları, klasik Leica kalitesiyle her anı büyüleyici bir şekilde yakalamaya yardımcı olan daha geniş renk aralığı içeriyor.

Video çekimini çarpıcı yeni seviyelere taşıyor

Xiaomi 13T Pro ve Xiaomi 13T, 10 bit LOG 4:2:0 H.265 video kayıt özelliği sayesinde daha önce hiç görülmemiş bir renk ve ayrıntı kontrolü sunuyor.

Önceden yüklenmiş Rec.709 LUT, videolarınıza profesyonel bir sihir katarak benzersiz bir renk doğruluğu ve görsel derinlikle işliyor.

50 MP geniş açılı kamera OIS ve EIS desteği sayesinde videoların en hareketli anlarda bile sabit kalmasını sağlıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Xiaomi 13T’nin arka kısmında bulunan arka kameralar, hızlı ve verimli düzenleme ile birlikte tüm odak uzaklıklarında 4K video kaydını destekliyor.

Nefes kesici bir görsel ve işitsel deneyim

Yeni netlik seviyeleri ve canlı renkler sunan Xiaomi 13T Pro ve Xiaomi 13T, 144 Hz’e kadar yenileme hızı ve 1.5K (2712 x 1220) çözünürlüğü destekleyen 6,67 inç CrystalRes Ekranı ile görüntüleme deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

Xiaomi 13T Serisi, 2600 nit’e kadar maksimum parlaklığa sahip 1200 nit yüksek parlaklıkta bir ekran kullanıyor. Ayrıca, 68 milyar renk desteği ile %100 DCI-P3 kapsamı3 sunarak uçtan uca HDR10+ uyumluluğu sağlıyor.

Xiaomi 13T Serisi, sosyal medyada yayınlanan en son videoları veya yeni bir filmi izlemek istediklerinde kullanıcıların en sevdikleri içerikten maksimum keyif almaları için Dolby Atmos desteği ve çift hoparlör içeriyor.

Üst düzey genel deneyim ile mükemmel performans

Hem Xiaomi 13T Pro hem de Xiaomi 13T, geniş kapsamlı güç verimliliği iyileştirmeleri ve uzun pil ömrüyle kullanıcıların daha hızlı ve daha verimli bir akıllı telefon deneyiminin keyfini çıkarmasını sağlıyor.
Gücünü 3.35GHz’e kadar hız sunan yüksek hızlı sekiz çekirdekli işlemciye sahip MediaTek Dimensity 9200+ çipsetinden alıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ayrıca, görüntü işlemeyi iyileştiren yerleşik bir Arm Immortalis-G715 GPU’ya sahip olan cihaz akıcı bir oyun deneyimi sunuyor ve kullanıcıların pil ömrü konusundaki endişelerini ortadan kaldırıyor.
Xiaomi 13T, hem işlemci hem de GPU performansında iyileştirmeler sağlayan en yeni TSMC 4 nm üretim süreci ile üstün güç verimliliği ön planda tutularak üretilen MediaTek Dimensity 8200-Ultra çipset içeriyor. 5000 mm VC paslanmaz çelik plaka ile iyileştirilen Xiaomi 13T Serisindeki termal soğutma sistemi, telefonların ısınmasını önlüyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber