Xiaomi çocuklar için tasarlanmış yeni bir ürünü piyasaya sürdü

Xiaomi çocuklar için tasarlanmış yeni bir ürünü piyasaya sürdü

Xiaomi çocuklar için tasarlanmış yeni bir ürünü piyasaya sürdü

Söz konusu cihaz, 379 Yuan (yaklaşık 58 ABD Doları) fiyatla satışa sunuldu. Cihaz, Xiaomi MITU Çocuk 4G saati olarak adlandırılacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Giyilebilir pazar son zamanlarda yükselişte ancak çocuklar için akıllı saat seçenekleri sınırlı. Bu özel alana hitap eden Xiaomi, Çin’de MITO Çocuk Telefon İzleme 5C’yi tanıttı.

Xiaomi MITO Çocuk Telefon İzleme 5C, 8 güne kadar bekleme süresi sağlayan ve yaklaşık 5 günlük tipik kullanım sunan büyük bir 500mAh pil ile birlikte geliyor. Akıllı saat ayrıca görüntülü arama için 2MP geniş açılı kameraya sahip. Yeni giyilebilir cihaz 4G’yi destekliyor ve hatta görüntülü görüşme bile yapabiliyor. Ayrıca hassas bir konum takibi sunuyor. Batarya tarafında ise 900mAh pil paketi ile çalışıyor.

Ayrıca, XiaoAI sesli asistanını bile destekliyor ve 20 metreye kadar su geçirmez özelliğe sahip. Ön tarafta, desteklenen üç telekom operatöründen 4G ağı aracılığıyla görüntülü arama yapmasını sağlayan geniş açılı bir kamera bulunuyor. Yeni MITU Çocuk 4G Telefon İzleme 5C aynı zamanda aktivite takibi de yapabilir ve çocukların okul zamanından ev ve okullar arasındaki gidip gelmelerine kadar değişen programlarını takip edebilir.

Ekran 1.4 inç renkli bir ekrana sahipken, saat aynı zamanda öğrenme tabanlı uygulamaları da destekliyor. Şu anda büyük bir Çinli e-perakendeci olan JD.com’da listeleniyor ve 379 Yuan fiyatla satılıyor.