Xiaomi, EV planlarını açıkladı

Xiaomi, EV planlarını açıkladı

Xiaomi, EV planlarını açıkladı

Xiaomi Auto Technology, elektrikli araç (EV) üretme yarışında bir EV şarj sisteminin patentini aldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Xiaomi Auto Technology aldığı yeni patenti hem küresel patent kuruluşu WIPO hem de Çin Fikri Mülkiyet Örgütü (CNIPO) tarafından onaylatmış durumda. Şirket ayrıca bu başvurusuyla 2024 yılına kadar ilk EV’sini üretme planlarını birkaç kez açıkladı.

Yeni tescilli şarj sistemi, akıllı veya otomatik işlemlere dahil edilmiş uçtan uca bir kodlama olduğunu söyleyelim. Bu, Tesla’nın Supercharger mimarisine rakip olabilir ve bir ev veya kurumsal şebekeye entegre olabilir. Şarj sisteminin geliştirilmesi, Xiaomi için büyük bir ivme kazanma anlamına geliyor. Ancak, sistemin evrensel pil mimarisiyle uyumluluğu konusunda hala bazı bilinmeyen noktalar var. Bu tür bir uyumluluğa sahip değilse, faydası büyük ölçüde etkileniyor.

Xiaomi, 2024 yılına kadar ilk EV’sini piyasaya sürmeyi hedefliyor. Xiaomi’den Lei Jun, birkaç yıl içinde görev süresini tamamlamadan önce bir Xiaomi EV’nin başarısını çekmeyi umuyor. Xiaomi Auto Technology’nin ilk EV’sini sunmak için oldukça rekabetçi EV pazarında gezinmesi gerekecek. Xiaomi, pazar payı için TESLA gibi pazardaki güçlü firmalar ile rekabet halinde olacak.