Xiaomi katlanabilir telefon üretecek!

Xiaomi katlanabilir telefon üretecek!

Xiaomi katlanabilir telefon üzerinde çalıştığını resmi olarak açıkladı. Peki, Xiaomi katlanabilir telefon nasıl görünecek? İşte Xiaomi’nin katlanabilir telefonu için yayınlanan ilk konseptler.

Samsung‘un başlattığı katlanabilir telefon furyasına LG‘den önce Xiaomi katılacak gibi görünüyor. Çin’in önde gelen firmalarından olan Xiaomi, katlanabilir bir telefon üzerinde çalıştıklarını resmen açıkladı.

Xiaomi ile panel tedarik eden firmanın ortaklaşa yürüttüğü proje sonrası ortaya çıkacak olan katlanabilir telefon, MIUI arayüzünün daha verimli kullanılmasını da sağlayacak.
Xiaomi, katlanabilir telefonu için farklı bir konsept düşünüyor. Normalde katlanabilir telefonlar ikiye katlanıyor açıldığında ise tablet görünümüne kavuşuyordu. Xiaomi, katlanabilir telefonunu üçe katlamayı planlıyor. Ortada telefon ekranı olacak şekilde konumlandırılacak olan paneller, yanlara doğru kanat şeklinde açılacak.

Açıldığında cidden bir tablet gibi görünecek olan telefonun 2019 yılı içerisinde tanıtılması bekleniyor. Komple ekran tasarımı ile gelecek olan bu telefonda ön kameranın henüz nasıl konumlandırılacağı bilinmiyor.

Xiaomi’nin katlanabilir telefonunun nasıl görüneceğine dair bilgilere ise aşağıdaki görselden ulaşabilirsiniz.
Katlanabilir telefonların kullanım açısından pek sağlıklı olmayacağını düşünüyorum. Şu an yapılmaya çalışılan şey şovdan başka bir şey değil. Samsung ve LG gibi panel üreten firmaların teknolojilerinin ne seviyeye geldiklerini göstermek için bu tip doğru hamleler yapmasını anlarım. Ancak gelecek bu teknolojide diyip işi panel olmayan firmaların bu işe yönelmesi pek mantıklı değil.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS