Xiaomi kullanıcıların ağzını açık bırakacak

Xiaomi kullanıcıların ağzını açık bırakacak

Xiaomi kullanıcıların ağzını açık bırakacak

Xiaomi kamera işini iyice abarttı. Mi 10 modeli ile birlikte gelen üst düzey özellikler Mi 11 cihazında katlanarak devam etti. Gelen yeni detaylara göre Mi 12 için 192 MP kalitede bir kamera kullanılacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Akıllı telefon sektöründe rekabet hiç olmadığı kadar yükseldi. Normal şartlarda yeterli olabilecek bazı özellikler yeni rekabet koşullarında tatmin edici olmuyor. Mesela akıllı telefonlarda 12 MP bile yeterliyken artık markalar en az 100
MP ve üzeri kalitede kameralar

Dolaşan bir dedikoduya göre yeni Xiaomi amiral gemisinde beklentilerin çok üzerinde bir kamera kullanılacak. Böylece güçlü bir kamera performansı yakalanmak isteniyor. Sızıntılara bakıldığında bu kameranın 1 inçlik çıkık kamera panelinde olacağı görülüyor.

16 MP özelliği sayesinde ayrıntılı fotoğraflar elde edilmek isteniyor. Kamera kurulumunun yer aldığı panelde ayrıca telefon arayüzü de gösterilecek. Böylece daha şık bir tasarım elde edilmek isteniyor. Mi 11 Ultra için de yine benzer bir kamera kurulumu tercih edilmişti.

Ön kameraya baktığımızda ekrana gömülü olma ihtimalinin son derece yüksek olduğunu görüyoruz. Bu tür bir kamera tasarımı genellikle ışıklandırmayı daha güçlü hale getiriyor. Ayrıca geliştirilmiş bir kamera yazılımı kullanılacağı da gelen sıkıntılar arasında.