Son Dakika

Xiaomi Mi 11'in kamera özellikleri

A A

21.04.2021 - 12:01 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

108 MP kameraya sahip olan Mi 11 serisinin ilki 120 puanla ödüllendirildi ve böylece Pixel 5 gibi birkaç telefonla aynı skoru elde etmiş oldu.

Xiaomi Mi 11'in kamera özellikleri

Ancak bu puan, kardeşi Mi 11 Ultra’nın gerisinde kalıyor. DxOMark’ın en üstünde Mi 11 Ultra yer alıyor. Cihaz 143 puan elde etmişti. Genel puanın sonucu, Mi 11’in fotoğraf için 127 puan, yakınlaştırma için 59 puan ve video için 107 puan aldığını gösteriyor. Ayrıca 108MP üçlü kamera kurulumuna sahip Mi 10T Pro ile karşılaştırıldığında, Mi 10T Pro 5G, 61 noktayla yakınlaştırmada ve 110 noktayla video kategorisinde daha yüksek puanlar elde ediyor, ancak 121 puanla daha düşük bir fotoğraf puanına sahip oluyor.

İncelemeye göre, Mi 11 genellikle düzgün bir şekilde ortaya çıkıyor. Ancak bazen bazı durumlarda yetersiz gölgeler oluşmasına neden oluyor. Ancak, telefonun oldukça geniş dinamik aralığı nedeniyle bunlar nadiren sorun teşkil ediyor. DxOMark, ana kameranın son derece ayrıntılı görüntülerini övüyor, hatta doku için 111 puanlık yeni bir yüksek puan bile kazanıyor. Otomatik odaklama, düşük ışıkta yavaşladığından diğer bazı amiral gemileriyle karşılaştırıldığında harika değil, ancak yeterli ışık olduğunda hızlı ve doğru. Ultra geniş kamera da iyi bir iş çıkarıyor, ancak bazı dezavantajları köşelerde yumuşaklık ve renk kırılması.

Mi 11, yakınlaştırma puanına yardımcı olacak bir telefoto kameraya sahip olsaydı daha yüksek puan alırdı. Ancak Xiaomi bunun yerine 5MP makro kamera kullanmaya karar verdi. Bunun yan etkisi, yakınlaştırmaya başladığınızda ayrıntıları kaybetmeye başlamanız. Portreler için, Mi 11 arka plandan özne ayrımı ile iyi bir iş çıkarıyor.

Ancak sonuçlar bazen tutarsız olabilir ve görüntülerde genellikle sığ bir alan derinliği yanılsamasını atan eserler ortaya çıkar. Yüksek çözünürlüklü ana kamera aynı zamanda yüksek video skoru ile Mi 11’e yardımcı oluyor. Gürültü seviyelerinin “etkileyici derecede düşük” olduğu söyleniyor ve 4K’da kayıt yaparken çok fazla ayrıntı var. Ne yazık ki, düşük ışıkta kayıt yaparken renk doğruluğunda bir düşüş yaşıyor.