Son Dakika

Xiaomi Mi 6 Weibo’da ortaya çıktı

A A

26.02.2017 - 10:00

Çinli akıllı telefon üreticisinin yeni modeli bu sefer de Weibo’da ortaya çıktı. İşte Xiaomi Mi 6 için sızdırılan görseller ve diğer detaylar.

Xiaomi Mi 6 Weibo’da ortaya çıktı

Çin’in iPhone’u olarak nam salan Xiaomi şu aralar 2-3 yeni model üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Kuşkusuz bu modeller içerisinde en dikkat çeken, en çok merak edileni ise Xiaomi Mi 6.

Bilindiği üzere önümüzdeki günlerde Mobil Dünya Kongresi start alacak. Barselona’da gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde bir çok akıllı telefon üreticisi sahne alacak. Dünyanın dört bir tarafından gelen teknoloji firmalarının katılacağı etkinlikte Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi ise yer almayacak.

Çinli üretici Mobil Dünya Kongresi’ne neden katılmadığı hakkında bir açıklamada bulunmuş değil. Fakat aynı tarihlerde Çin’in başkenti Pekin’de farklı bir etkinlik düzenleyecek olması, Xiaomi’nin farklı bir tarzı olduğunu da ispatlar nitelikte.

xiaomi mi 6

Xiaomi’nin Pekin’de gerçekleştireceği etkinlikte tanıtacağı modellerinden birisi de Xiaomi Mi 6. Mi 6 hakkında şimdiye kadar pek bir sızıntı ya da haberle karşılaşmamıştık. Cihazın özellikleri hakkında birkaç şey yazılıp çizilse de tasarımı hakkında pek bir bilgimiz yoktu. Ta ki şimdiye kadar.

Geçtiğimiz gün Weibo’da ortaya çıkan görsellerle Xiaomi Mi6 tasarımı da netlik kazanmış oldu. Çinli üreticinin klasik çizgilerini koruduğu Mi 6’nın sızdırılan görsellerine aşağıdan göz atabilirsiniz.