Xiaomi Mi A3 Android 10 güncellemesi tekrar kullanıma sunuldu

Xiaomi Mi A3 Android 10 güncellemesi tekrar kullanıma sunuldu

Xiaomi Mi A3 Android 10 güncellemesi tekrar kullanıma sunuldu

Xiaomi Note serisi dışında A serisi de firmanın en çok güvendiği daha doğrusu çalışmalarını en çok yoğunlaştırdığı seri telefonları diyebiliriz. Bu seri telefonlarından Xiaomi Mi A3 Android 10 güncellemesini yayınlamıştı.

Asya piyasasında genellikle satış hedeflerinin yüksek tutmasından olsa gerek biraz altında kalan Avrupa piyasasında ise hedeflerini aşan bir performans sergiliyor. Ülkemizde de özellikle ilk mağaza açıldığından bu yana satışlarını ciddi oranda artırdı. Bu şekilde kullanıcılarının güvenini de kazanan firma satış rakamlarını ciddi oranda artırdı. Bu artışa güven dışında tabiki akıllı telefonlarındaki fiyat performans konusundaki başarısı. A serisini bu duruma örnek gösterebiliriz.

A serisinde kullanmış olduğu özellikle ekran tasarımı ve kamera konusundaki başarısını fiyatla güçlendiriyor. Yani ucuz telefon kaliteli telefon mantığı ile ilerleyen seri başarılarının sırrı diyebiliriz. Serinin son telefonlarından olan Mi A3’de da firmanın gurur kaynağı telefonlarından. Oldukça önemli bir satış rakamı yakalayan firma telefon üzerinde de geliştirmelerini sürdürüyor. Son olarak Xiaomi Mi A3’a Android 10’u getiren firma kısa bir süre sonra ise apar topar geri çekmişti.

Her ne kadar belirli bir sorun gözükmese de firmadan yapılan açıklamada teknik bir nedenden dolayı güncellemenin geri çekildiğini çalışmalar bittikten sonra tekrar kullanıma sunulacağı iletilmişti. Xiaomi sözünü tuttu ve kısa sürede tekrar kullanıma sundu. Şu an için bilinmesi gereken en önemli husus güncellemenin 1.37 GB’lik bir boyutunun olması. Hayli geniş boyutta olan güncelleme tamamıyla geliştirilmiş durumda.

Şu an için kısmi olarak kullanıma sunulmuş durumda. Daha doğrusu belirli ülkelerdeki telefonlar için gelmiş durumda. Brezilya ve Hindistan’da çıkan güncelleme kısa sürede Türkiye’deki kullanıcılar ile buluşacak. Ancak şu an için net bir tarih verilmiş durumda değil. Ancak yapılan açıklamada Türkiye’de dahil olmak üzere Avrupa ülkesi kullanıcılarına da kısa sürede bu güncellemenin geleceği yer alıyor.